KOSOVA KOLEJİ BESLENME DOSTU OKUL SEÇİLDİ

Özel Devrim Kosova Ortaokulu önce Temiz Okul, Sağlıklı Okul Projesi kapsamında Beyaz bayrak ödülü almaya hak kazandı. Ardından Uluslar arası Eko-Okullar Programı kapsamında Yeşil Bayrak Ödülünün sahibi oldu. 2017-2018 eğitim-öğretim yılında da Obezite, Diyabet ve Metabolik hastalıklarla mücadeleyi kapsayan Beslenme Dostu Okullar programına müracaat etti ve yapılan denetim sonucunda Beslenme Dostu Okul Ödülü almaya hak kazandı.

KOSOVA KOLEJİ BESLENME DOSTU OKUL SEÇİLDİ

Özel Devrim Kosova Ortaokulu Müdürü Erol Baştürk sertifika töreninde yaptığı konuşmada, “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı´nın Okullarda Obezite ile Mücadelede Yeterli ve Dengeli Beslenme ve Düzenli Fiziksel Aktivite Alışkanlığının Kazandırılması başlığı kapsamında, “Beslenme Dostu Okullar Programı” ile okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın artırılması, bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ve okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması hedeflenmektedir” dedi.

Müdür Baştürk, “Avrupa bölgesindeki 17 ülkenin dahil olduğu Dünya Sağlık Örgütünün Beslenme Dostu Okul Girişimi Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında 21 Ocak 2010 tarihinde imzalanan protokol ile ülkemizde başlamıştır. Beslenme Dostu Okullar Programı Milli Eğitim Bakanlığı´na bağlı resmi ve/veya Özel; okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liseleri kapsamaktadır. Böylesine kapsamlı bir konuda ödül almanın mutluluğunu yaşamaktayız. Hem en temiz okul hem çevre dostu okul hem beslenme dostu okul unvanlarını almak biz Kosova Koleji ailesini ziyadesiyle sevindirmiştir. Bu ödüllerin alınmasında emeği geçen yönetici ve öğretmen arkadaşlarımla sevgili öğrencilerini yürekten kutlar, teşekkürlerimi sunarım” dedi. KURUM BÜLTENİ

 

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2018, 09:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER