KOSOVA KOLEJİ´İNDEN ÇİFTE BAŞARI

Özel Devrim Kosova Ortaokulu Robot Kulübü öğrencileri, Yıldız Teknik Üniversitesi Robocon Robot Yarışmasında (Yıldız Savaşları) Robocross kategorisinde parkuru başarılı bir şekilde tamamladı ve ödül olarak yeni bir robot kazandı, aynı zamanda parkuru tamamlayan en genç yarışmacı ödülüne layık görüldü.

KOSOVA KOLEJİ´İNDEN ÇİFTE BAŞARI

Sakarya Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Havacılık Okulu, Gebze Üniversitesi, Marmara Üniversitesi öğrencileri ile yarışan Özel Devrim Kosova Ortaokulu öğrencileri Fehmi Muhammed Akgün, Muhammed Emin Şeşka, Yunus Emre Özer ve Deniz Ege Erol, öğretmenleri Hamdi Çakın ile birlikte büyük bir başarıya imza attılar.

Özel Devrim Kosova Ortaokulu Bilgisayar öğretmeni Hamdi Çakın, “Bu yarışma ile büyük deneyim kazandık. Güzel bir başarı elde ettik. Birçok değişik projeyi inceleme ve gözlemleme fırsatı yakaladık. Öğrencilerim sene başından beri büyük çaba sarfediyor. Her Cumartesi robotik kodlama dersine katılıyorlar. Öğrencilerimi yürekten kutluyorum. Bu öğretim yılında katıldığımız ikinci yarışma. Şimdi de Bursa´da Türk Hava Yollarının düzenlediği Bursa Science Expo yarışmasına arama-kurtarma robot projesi ile başvurduk. Bu yarışmada da başarılı olacağımıza gönülden inanıyorum” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2018, 08:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER