KOSOVA KOLEJİ´NDE BİR İLK!

Özel Devrim Kosova Koleji Robot Kulübü 17 Mart Cumartesi günü İstanbul´da yapılan 3. Uluslar arası Marmara Robot Yarışmasına katıldı.

KOSOVA KOLEJİ´NDE BİR İLK!

Türkiye´nin her kesiminden ve yurt dışından birçok lise ve üniversite öğrencisinin izleyici veya yarışmacı olarak katılabileceği organizasyonda katılımcılar Pac Bot, Bowling ve Arazi olmak üzere yeni ve Kara Şimşek, Robotenis, Mini Sumo, Bayrak Yarışı ve Serbest olmak üzere de tanıdık kategorilerde robotlarını yarıştırabilme ve sergileyebilme fırsatı buldular.

Yarışma öncesi uğurlama töreninde konuşan Özel Devrim Kosova Ortaokulu Müdürü Erol Baştürk, “Robot Kulübünü bu sene ilk defa kurduk. Yarışmaya Rüzgar Tuna Tomaç, Okay Işıkdoğdu, Deniz Nurettin Oğuz ve Yusuf Asaf Odabaşı´ndan oluşan 4 kişilik robot kulübü ekibi ile katıldık. Katıldığımız ilk yarışmada büyük bir deneyim kazandık. Ekibimizin Arama Kurtarma projesi yoğun ilgi gördü. Bu kulüp ile öğrencilerin robotik kodlama dersine ilgisini arttırmayı hedefledik. Robot yarışma aşamasına geldiğinde okuldaki tüm öğretmen ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiğine tanık olduk. Önümüzde iki yarışma daha var. İddialı bir şekilde hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Bilgisayar öğretmenimiz Hamdi Çakın´a başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2018, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER