KOSOVA´DA TİYATRO ŞENLİĞİ

Kosova Eğitim Kurumları 1. sınıf, 2. sınıf ve anaokulu öğrencileri Yalova´dan gelen Duru Sahne Sanatları ekibi tarafından sergilenen "Yaramaz Mikroplar" adlı oyunu izlediler.

KOSOVA´DA TİYATRO ŞENLİĞİ

Oldukça eğlenceli anlara sahne olan oyun öğrenciler için öğretici bilgiler ile doluydu. Mikroplarla savaşı konu alan oyun sırasında öğrenciler yanlış bildikleri bazı durumları görerek sağlığın önemini bir kez daha anladılar.

Kosova Eğitim kurumları okul Müdürü Erol Baştürk, "Öğrencilerin öğrenmesinde en etkili yöntemlerden birisi de canlandırma tekniğidir. Tüm eğitim çevreleri tarafından kabul edilen bu gerçek adına biz de bugün bir etkinlik düzenledik. Tabi öğrencilerimize sürekli temizliğin önemi ile ilgili bilgiler veriyoruz, fakat bugün burada çocuklarımız tiyatro sayesinde kalıcı öğrenmeyi gerçekleştirdiler" dedi.

Drama Öğretmeni Zuhal Karahan ise, "Kurum olarak sanatın her alanına önem veriyoruz, öğrencilerimizin sanatla iç içe yer aldığı etkinlikler düzenliyoruz. Dramadan ve tiyatrodan öğrenme adına yararlanıyoruz. Öğrencilerimiz bir role büründükleri zaman ya da bir rol izledikleri zaman olayı adeta yaşıyorlar, bu da onların kalıcı öğrenme kazanmalarına yardımcı oluyor" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2017, 09:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER