KOSOVA’DAN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET

10 Nisan Polis Günü nedeniyle Özel Devrim Kosova Fen Lisesi öğrencileri, İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğüne ziyarette bulundular.

KOSOVA’DAN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET

Görsel sanatlar öğretmeni Serkan Göçer eşliğinde yapılan ziyarette samimi ve güzel anlar yaşandı. Polis memurları toplumun huzuru, güvenliği ve asayişiyle ilgili öğrencileri bilgilendirirken toplumlar için polisin ehemmiyetinden bahsettiler. Öğrenciler polis memurlarına ve emniyet müdürüne meslekleri ve yaşadıkları sıkıntılara yönelik sorular yönelterek polislik mesleğiyle alakalı ayrıntılı bilgiler edindiler.

BİZİM OKULUMUZDA DEĞERLER EĞİTİMİ HER ŞEYDİR

Özel Devrim Kosova Fen Lisesi Müdürü Erol Baştürk, “Polis babası olarak gecesini gündüzüne katarak çalışan fedakar polislerimizin 10 Nisan Polis Gününü kutlar, vatan için canlarını seve seve feda eden şehitlerimizi bu vesile ile rahmetle anar, yakınlarına sabırlar dilerim. Bizim okulumuzda değerler eğitimi her şeydir. “Herkesin polisi kendi vicdanıdır” felsefesiyle hareket etmekteyiz. Öğrencilere her ay farklı kategorilerde manevi değerleri kapsayan enler çalışması yürütmekteyiz. Adalet, vicdan, sorumluluk, insanlık, yardımlaşma ve çalışkanlık gibi vasıfları kapsayan çalışmaların polislik mesleğiyle de birebir örtüştüğünü görmekteyiz. Bu ziyaretin öğrenciler için ne kadar önem arz ettiğini bir kez daha görmüş olduk. Öğrencilerimizle yakından ilgilenen İnegöl İlçe Emniyet Müdürümüz Ramiz Erçetin’e özellikle teşekkür ederim” dedi.

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER