KREŞTEKİ ÖLÜME TEPKİ

Burhaniye Mahallesinde resmi olmayan bir kreşte 1 yaşındaki bebeğin ölümüne tepkiler sürüyor. Milli Eğitim eski Müdürü Mehmet Baştürk, “Özel kreş, ana okulu, dini kurslara gibi eğitim evlerine çocuklarını kaydetmek isteyen velilerin; öncelikle o mekanların devlet denetiminde olup olmadığını araştırması gerekir. Aksi halde ölüm haberleri, yangınlar, kazalar, yıkılma haberleri devam edecektir” dedi.

KREŞTEKİ ÖLÜME TEPKİ

Yaşanan feci ölümün ardından sosyal medya hesabından tepkisini dile getiren Milli Eğitim eski Müdürü Mehmet Baştürk, “Özel kreş, ana okulu, dini kurslara v.b. eğitim evlerine çocuklarını kaydetmek isteyen velilerin; öncelikle o mekanların devlet denetiminde (Milli Eğiğim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı) olup olmadığını araştırması gerekir. Aksi halde ölüm haberleri, yangınlar, kazalar, yıkılma haberleri devam edecektir. Çok gözyaşı dökeceğiz. Ne olur dikkat edelim. Tavsiyem; İnegöl’ümüzde yaklaşık 60 bin öğrencimiz var. Okullarımızda ani kaza ve ölümler olabiliyor.

İlk yardım çok önemli. Can kurtarır. Bütün öğretmenlerimize ilk yardım eğitimi verilip, sertifika ile yetkilendirilirse birçok can kurtulur ve üzücü olaylar yaşanmaz diye düşünüyorum. Çünkü öğrenciye en yakın kişi öğretmendir. Olaylara anlık müdahale yapabilecek kişi en yakın olan kişidir. Kaldı ki ilk yardım eğitimi verebilecek uzman öğretmenlerimiz Sağlık Meslek Lisesinde bulunmaktadır. Çok da başarılı ve ehildirler.

Benden söylemesi.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER