Kutlu Doğum Haftasına Özel Sema Gösterisi

Peygamber Efendimizin doğumunun 1443’ncü yıl dönümü nedeniyle, Türkiye genelinde olduğu gibi İnegöl’de de Müftülük tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Haftası kapsamındaki çeşitli etkinlikler devam ediyor.

Kutlu Doğum Haftasına Özel Sema Gösterisi

Dün Cuma namazının ardından İnegöl Müftülüğü ve İnegöl Şems ve Mevlana Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği işbirliğinde, İshakpaşa Camii önündeki alanda sema gösterisi gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen sema gösterisini, kadın, erkek, çocuk, yaşlı bir çok vatandaş ilgi ile izledi.

İshakpaşa Camii önündeki alanda, Cuma namazının ardından toplanan kalabalığa, Şems ve Mevlana Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği sema ekibi, sema gösterisini sundu.

Yaklaşık yarım saat süren gösterimde, sema ekibinde yer alan 5 yaşındaki minik Semazen vatandaşların ilgi odağı oldu.

Şems ve Mevlana Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ahmet Pamuk, insanlara Hz. Peygamber sevgisini, Allah Rasulünün ahlakını, onun sünnetini, onun topluma getirdiği güzellikleri tanıtmak maksadıyla oluşturulan Kutlu Doğum Haftasının devam ettiğini belirterek, “Bu hafta 25 yıldan beri kutlanmaktadır. Biz de bunun önemine değinmek için, Müftülüğümüzle işbirliğinde, bir Sema Gösterimi düzenlemek istedik. Cuma namazının ardından vatandaşlarımıza yönelik bir gösterim yaptık. Çok sayıda vatandaşımız beğeni ile izledi. Allah hepsinden razı olsun” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2014, 12:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER