LÖSEMİ HASTALIĞINA DİKKAT ÇEKTİLER

Alanyurt Kocatepe Ortaokulu’nda eğitim gören bin 500 öğrenci, “Maskeni Giy, Lösemili Çocuklara Sahip Çık” sloganı kapsamında 2-8 Kasım Lösemi Haftası münasebetiyle maske giyerek okula geldiler.

LÖSEMİ HASTALIĞINA DİKKAT ÇEKTİLER

2-8 Kasım Lösemi Haftası kapsamında farkındalık oluşturmak isteyen Alanyurt Kocatepe Ortaokulu, eğitim gören bin 500 öğrencinin katılımı ile program gerçekleştirdi. Öğrencilerin tamamı Lösemi maskesi giyerek okula geldiler ve Lösemili çocuklara destek mesajları verdiler.

MÜCADELELERİNDE YANLARINDAYIZ

Program da konuşan Alanyurt Kocatepe Ortaokulu Müdürü Mahsuni Canbay, “2-8 Kasım Türkiye’de Lösemi Vakfı tarafından Lösemi Haftası olarak kutlanıyor. Hem ülkemizde hem dünyada bu 2-8 Kasım Lösemi Haftası olarak belirlenmiştir. Türkiye’deki bütün kamu kurum ve kuruluşları, STK’lar da bu haftayla ilgili değişik çalışmalar yapıyorlar. Biz de okulumuzda Lösemi Haftası ile ilgili bir takım çalışmalar yaptık. Öncelikle Bursa Lösemi Derneği yönetiminden arkadaşlarımızı buraya getirerek, okulumuzdaki öğrenci ve öğretmenlerimize sunumlar yaptırdık. Sınıflarımızda öğretmenlerimize ve çocuklarımıza Lösemi hastalığıyla ilgili tanıtıcı bilgiler verdiler. Bugün de ilkokulumuzdaki bin 500 öğrencimize Lösemi Vakfının belirlemiş olduğu parolayı kullanarak maske giydirip, toplumsal farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz. Bu maskeyle Lösemi Vakfının ‘Maskeni Giy, Lösemili Çocuklara Sahip Çık’ parolasını hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Lösemi hastalığı ile mücadele eden tüm çocuklarımıza Allah’tan acil şifa diliyorum. Herkesi onlara sahip çıkmaya davet ediyorum” dedi.

Programın ardından öğrenciler, maskeleriyle sınıflarına girdiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER