-Mahmudiye Mahallesi Kale Sokak Sakinleri Başkan Aktaş’tan Verdiği “Çocuk Parkı” Sözünde Durmasını İstediler-

“Çocuklarımız nerede oynayacak?”

-Mahmudiye Mahallesi Kale Sokak Sakinleri Başkan Aktaş’tan Verdiği “Çocuk Parkı” Sözünde Durmasını İstediler-

Mahmudiye mahallesi Kale sokakta oturan kadınlar ve çocuklar, Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın seçim zamanı kendilerine verdiği ‘Çocuk Parkı’ sözünü yerine getirmediği iddia ettiler. Sokak üzerinde çocuk parkı için ayrılan yerin, Belediye tarafından bir şahsa satıldığını öğrendiklerini ifade eden sokak sakinleri, Başkan Aktaş’ın verdiği sözü yerine getirmesini istediler.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Mahmudiye mahallesi Kale sokak üzerinde oturan vatandaşlar, Çocuk ve Dinlenme Parkı yapılması sözü verilen yerin bir şahsa satıldığını ve alan kişinin de inşaat çalışmalarına başladığını belirttiler. Söz konusu alanda önceki gün sondaj çalışmalarına başlandığını ifade eden sokak sakini  vatandaşlar, çocukların oynayabileceği tek alanın da Belediye tarafından satıldığını iddia ettiler.

Kale sokak üzerinde bulunan alanda toplanan kadınlar, çocukları için Başkan Aktaş’tan sözünü yerine getirmesini istediler. Sokak sakinlerinden Nurçin Ayak, “Burası bizim çocuklarımız için parktı. Seçimden önce, ‘Bunları söküp yenileyeceğiz, çocuklarınıza daha güzel park yapacağız’ dediler. Bugün de arsaya sondaj vuruldu. Arsanın satıldığını ve ev yapılacağını öğrendik. Bizim çocuklarımız nerede oynayacak? İki tarafta ana yol. Çocuklarımızın oynayabileceği tek alan burasıydı. Neden böyle yapıldığını Belediye Başkanına soruyoruz. Neden satıldı, bizi neden kandırdılar? Çocuk parkındaki eski oyuncakları da dün söktüler, ‘yenisini getireceğiz’ diyerek. Bize nerede ve ne zaman park yeri verilecek? Çocuklarımız nerede oynayacak? Komşularımız burayı satın alan kişiyi bulmuş, biz o sayede öğrendik buranın satıldığını” dedi.

Sokak sakinlerinden Ümmühan Demir ise, “Bu yer daha önce Recep Demir’in üzerindeydi. Park ya da cami olacak diye bizden alındı. Üzerinden 5-10 yıl geçti, şimdi buranın satıldığını öğreniyoruz. Yusuf Zengin diye birine satılmış. Adam da burada ev yapıp satacak. Burası bizden 1994’te alınmış, tapuda park ve yeşil alan diye geçiyordu 1994’ten beri. Biz parkımızı istiyoruz. Çocuklarımızın sağlıklı oyun oynayabileceği bir yer istiyoruz. Bizi kandırdılar. Seçimden önce bize, ‘Gelecek olanlara sakın inanmayın’ dediler. Buraya sondaj yapmaya geldiler. Biz izin vermedik, park yapacağız dediler. Kandırdılar bizi. Şimdi buranın satıldığını, ev yapılacağını öğrendik” diye konuştu.

Sokak sakini Aysel Alnıdelik’de, “Ben AK Partinin üyesiyim. En az 100 oy biz verdik onlara. Başbakanımız için ve Belediye Başkanımız için. Seçimden önce gittim ben, köprünün arkasında böyle bir yer var, çocuklar oyun oynuyor dedim. ‘Biz seçimden sonra burayı çocuk parkı yaptıracağız’ dediler. Şimdi ise satıldığını öğrendik ve bunu asla kabul etmiyoruz” dedi.

Aysel Bahçıvan ise, “Seçimlerden önce komşularımız Belediyeye telefon etti. Öyle bir şey yok, park orada kalacak dediler. Oyu verdikten sonra ne oldu. Her taraf yol, ben bu çocukları nerede oynatacağım. Sayın Belediye Başkanı kendi oturduğu yeri çevirip çocuklarını garantiye alıyor da, benim çocuklarım ne olacak. Benim evimde 4 tane torunum var. Hesabını versin. Bunun vebalinin altından nasıl kalkacak. Tayyip Erdoğan başta dursun diye biz oyumuzu ona verdik ama o oyu ona yedirmeyiz” şeklinde konuştu.

Alan üzerinde toplanan yaklaşık 20 civarında çocuk ise, ‘Parkımızı isteriz’ diye tezahüratlar yaptı.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2014, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER