MALKAÇ: 'GÜN, DEVLETİMİZİN YANINDA OLMA GÜNÜDÜR'

MÜSİAD İnegöl Şube Başkanı Halil Malkaç, Türk Silahlı Kuvvetleri´nin Cerablus´taki “Fırat Kalkanı” adlı operasyonuna ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

 MALKAÇ: 'GÜN, DEVLETİMİZİN YANINDA OLMA GÜNÜDÜR'

“Zor günlerden geçtiğimiz ama milletçe birlikteliğimiz ve kararlı duruşumuzu sürdürdüğümüz bir dönemde, iş dünyası olarak, hükümetin yaptığı çalışma ve operasyonları destekliyoruz” diyen Malkaç, “Bölgede sınır güvenliğinin artırılması ve bölgenin terör örgütlerinden temizlenmesi için Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen operasyon ülkemiz için oldukça önemlidir. Milletimizin güvenliğini temin etmek için başlatılan bu askeri harekâtta, ordumuza muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

Malkaç, açıklamasında şunları kaydetti: “Suriye´nin kuzeyindeki terörist oluşumların ilerlemesini durdurmak, Suriye´nin toprak bütünlüğünü korumak ve ülkemizin güneydoğusunda yeni bir devletin kurulması niyetiyle atılan adımları durdurmak için başlatılan “Fırat Kalkanı” operasyonu, aynı zamanda 15 Temmuz´dan sonra Güney ve Doğu illerimizde sayısı arttırılan terör saldırılarına da bir cevap niteliği taşıyor. Bütün bu nedenlerden dolayı ‘Fırat Kalkanı´ operasyonunun milletimizin emniyeti için bir kalkan olduğunu düşünüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, hiçbir terör örgütünün ve onları destekleyen hiçbir gücün, bu birlik ve beraberlik karşısında başarılı olma şansı yoktur. Türkiye´ye tehdit oluşturacak her türlü unsurun karşısında bu güçlü milleti, ülkesine sadık ordusunu ve polisini bulacaklardır.”

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2016, 11:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER