MANAVLAR DENETİMDEN GEÇTİ

İnegöl’deki çeşitli meslek gruplarını denetimden geçiren İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, son olarak ilçemizde bulunan manavları denetimden geçirdi.

MANAVLAR DENETİMDEN GEÇTİ

ekipler, son olarak ilçemizde bulunan manavları denetimden geçirdi.

7-11 Mayıs tarihleri arasında 8 farklı ekiple gerçekleştirilen denetimlerde ilçede bulunan 22 manav mercek altına alındı. Yapılan denetimlerde kurallara uymadığı tespit edilen 4 iş yeri hakkında mevzuat gereği yasal işlem uygulandı.

22 İŞYERİ DENETİMDEN GEÇTİ

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “İnegöl Belediyesi olarak halkımıza daha kaliteli hizmet sunulması adına belli dönemlerde, farklı meslek gruplarında faaliyet gösteren işletmeleri denetimden geçiriyoruz. Bu kapsamda son olarak şehrimizde faaliyet gösteren manavların denetimini gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Zabıta Müdürlüğümüze bağlı 8 ekip tarafından 7 Mayıs Pazartesi gününden itibaren başlayan denetimler 11 Mayıs Cuma günü sona erdi. 22 iş yeri denetimden geçerken, kurallara uymadığı tespit edilen 4 iş yeri hakkında yasal işlem gerçekleştirildi” dedi.

“GEREKLİ UYARI VE İKAZLAR EKİPLERİMİZCE YAPILMIŞTIR”

Yapılan denetimlerde dikkat edilen hususlar hakkında da bilgi veren Taban, “Ekiplerimizin yaptığı denetimlerde öncelikle iş yeri açma ve çalışma belgesi kontrolü olmak üzere satışa sunulan meyve-sebze üzerine fiyat etiketi, temizlik ve yaya yolu işgali hususlarında denetimler yapılmıştır. Ayrıca denetimi yapılan işletmelerde görülen eksiklikler hakkında gerekli uyarı ve ikazlar ekiplerimizce yapılmıştır” şeklinde konuştu.

“DENETİMLERİMİZ ANİDEN VE ZAMANSIZ OLARAK YAPILIYOR”

Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından denetimlerin sürekli ve ansızın yapıldığını da vurgulayan Taban, “Bu konudaki kontrol ve denetimleri önemsiyoruz. Denetimlerimiz aniden ve zamansız olarak yapılıyor. Amacımız halkımızın gönül rahatlığı ile halka açık olan işletmelerden alışverişlerini yapmalarını sağlamak. Ayrıca halk sağlığına öncelik vererek üretim yapan ve kurallara uygun olarak çalışan işletme sahipleri ile çalışanlarına da huzurlarınızda teşekkürlerimi sunmak istiyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER