MEHMET HANEFi YILDIRIM ‘ÖNEMLİ OLAN YUSUF OLMAK’LA TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Başbakanlık Basın-Ya

MEHMET HANEFi YILDIRIM ‘ÖNEMLİ OLAN YUSUF OLMAK’LA TÜRKİYE BİRİNCİSİ
Başbakanlık Basın-Ya

Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) tarafından Anadolu basınının çalışmalarını teşvik etmek ve değerlendirmek amacıyla her yıl düzenlenen, "Anadolu Basını Özendirme Yarışması 2011" sonuçlandı. Gazetemizin sahibi ve Sorumlu Genel Yayın Müdürü, İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Hanefi Yıldırım, 25 Nisan 2011 tarihinde yazdığı “Önemli Olan Yusuf Olmak!?...” başlıklı makalesi ile Türkiye Birincisi oldu.
Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, akademisyen, gazeteci ve genel müdürlük yetkililerinden oluşan seçici kurul, yarışmaya katılan 166 eseri ve 16 yerel gazeteyi değerlendirerek kazananları belirledi.
Açıklamada görüşlerine yer verilen BYEGM Genel Müdürü Murat Karakaya, yarışmanın, yerel medyada çalışan meslektaşları özendirmek, motive etmek, desteklemek ve eserlerini ülke düzeyinde tanıtmak amacıyla her yıl düzenlendiğini belirterek, güçlü yerel medyanın, çağdaş demokrasilerde çok önemli bir kurum olduğunu ifade etti.
Bursa’dan Mehmet Hanefi Yıldırım’ın Makale ve Yorum dalındaki birinciliğinin yanı sıra Bursa Hakimiyet Gazetesinin Mansiyon aldığı yarışmanın ödüllerinin, yeri ve tarihi daha sonra belirlenecek törenle sahiplerine verileceği belirtildi.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2012, 02:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER