MERDİVEN ALTI ÜRETİME İZİN VERMECEYEĞİZ

Ramazan ayı ile birlikte her köşe başında satılmaya başlayan tatlı ve gıda ürünleriyle ilgili vatandaşlara uyarılarda bulunan İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Ekren, kayıtlı işletmeler haricinde merdiven altında ve evlerde üretilip, sokakta satış yapmak isteyenlere izin vermeyeceklerini belirtti.

MERDİVEN ALTI ÜRETİME İZİN VERMECEYEĞİZ

FIRINLAR DENETİMDEN GEÇTİ

Ramazan ayı ile birlikte denetimlere ara vermeden devam edeceklerini ifade eden İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Ekren, “Malumunuz Ramazan ayına giriyoruz. Ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de farklı bir coşkuyla Ramazan ayını eda edilmektedir. Bizde İlçe Müdürlüğü olarak, vatandaşımızın bu mutluluğunu en sağlıklı ve en güzel şekilde icra edebilmeleri için gıda sektöründe ekstra işler yaparak bu Ramazan ayında gelir elde etmeyi amaçlayan, gıda sektörünün temsilcilerini biz en iyi şekilde denetlemeyi hedefliyoruz. Bunların başında fırınlarımız geliyor. Fırınlarımızı biz şuana kadar bütün denetimlerini tamamladık. Çok şükür hiçbir fırınımızda ciddi sıkıntılar yok. Hepsi Ramazan ayına hazır. Ramazan ayına uygun bir şekilde faaliyetlerini yürütecekler. İnegöl’ümüzün başka güzel adetlerinden birisi de irmik helvası, süt tatlısı. Bunlarda Ramazan ayıyla beraber he köşe başında yerini alacaktır. Bizlerde bunlarla ilgili gerekli denetimlerimizi yaparak, vatandaşlarımızın en sağlıklı, en temiz ve en güzel ürünleri tüketmesine katkı sağlayacağımızı umuyoruz. Şimdiden bütün İnegöl halkımızın Ramazan ayı hayırlı olsun” dedi.

VATANDAŞLARIMIZ DİKKATLİ OLSUNLAR

Dışarıdan tatlı satan kişilerin daha çok lokanta sahipleri olduğunu belirten Ekren, “Vatandaşlarımız tercihlerini yaparken, işyerlerinden almayı tercih etsinler. Merdiven altında veya herhangi bir sabit işletmesi olmayan insanların ürettiği gıdaları tercih etmesinler. Bizlerde bunlarla ilgili denetimlerimizi yapacağız. Lokantaların kendi imalathanelerinde üretip, işletmelerinin önünde satmış oldukları gıdalara biz karışmıyoruz. Ama işletme haricinde merdiven altında, evlerde üretilip, satış yapmak isteyenlere de İnegöl Belediyesiyle birlikte bir çalışma yapacağız. Vatandaşlarımız bu konuda dikkatli olsunlar” şeklinde konuştu. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
samet aslan
samet aslan - 11 ay Önce

evde üretilenin içinde vicdanda çıkabiliyor. ama ruhsat adı altında neler çıkıyo birde onu anlatsanızz

SIRADAKİ HABER