MHP´DEN SÖZDE KÜRDİSTAN BAYRAĞI TEPKİSİ

26 Şubat 2017 Pazar günü, Barzani´nin ziyaretinde İstanbul Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi´nin önündeki bayrak direklerinden birisine sözde Kürdistan bayrağı asılmasına MHP´den tepki geldi.

MHP´DEN SÖZDE KÜRDİSTAN BAYRAĞI TEPKİSİ

SKANDALDIR, AYMAZLIKTIR, REZALETTİR

MHP İlçe Başkanı Mustafa Sipahi, “26 Şubat 2017 Pazar günü, Barzani´nin ziyaretinde İstanbul Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi´nin önündeki bayrak direklerinden birisine sözde Kürdistan bayrağı asılmıştır. Türkiye´de, Türk bayrağına eş tutularak asılması skandaldır, aymazlıktır, rezalettir. Bu paçavranın asılmasına kim izin verdiyse ya büyük bir yanlışın ya da büyük bir ihanetin içindedir” dedi.

HATALARDAN DERS ÇIKARMADINIZ MI?

Başkan Sipahi, “Buradan hükümete soruyorum; çözüm sürecinde yapılan hatalardan ders çıkarmadınız mı? Barzani´nin varlığının ne tür projelere hizmet ettiğinin farkında değil misiniz? Bir kaç yıl önce AKP kongresinde ‘Türkiye Seninle Gurur Duyuyor´ sloganlarıyla karşıladığınız Barzani´nin paçavrasını topraklarımızda dalgalandırarak Türk milletini buna alıştıramayacaksınız. Irak´ın kuzeyinde bağımsızlık için referandum yapmaktan bahseden bir şahıs için asılan sözde bayrağı tanımayacağız. Bizim Barzani´nin sözde bayrağını vatan semalarında, Başbakanlık odalarında görmeye tahammülümüz yoktur. Bu şahıs önce PKK´ya desteğinin ve şehitlerimizin hesabını vermeli, Türkiye´ye kurduğu tuzakların bedelini ödemelidir. Türk milletine kefen biçen bir çürümüşün, Türkiye´de bir şey yokmuş gibi ağırlanması milli gururu incitmiş, milli vicdanı sarsmış ve rahatsız etmiştir. Bizim de buna onayımız yoktur, tepkimiz şiddetli ve tavizsizdir. Bir an önce bu yanlıştan dönülmeli, varlığıyla Türkiye Cumhuriyetine kasteden şahısları devlet başkanı gibi ağırlamaktan ve onların paçavralarını topraklarımızda dalgalandırma gafletinden vazgeçilmelidir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2017, 09:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER