MHP’DEN TABAN’A İNCE MESAJ

MHP’DEN TABAN’A İNCE MESAJ

İnegöl’ün giriş ve çıkışındaki nüfus sayısını belirten tabelalardan yanlışın düzeltilmesinin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda duyuran Belediye Başkanı Alper Taban’a, MHP İnegöl ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Faruk Adıyaman sosyal medyadan yaptığı paylaşımla ince bir mesaj verdi.

İnegöl’ün giriş ve çıkışında tabelayı İnegöl Belediyesi düzeltti. Ancak bu defa da fazla nüfus yazıldı. Mobilyanın başkenti olan İnegöl’de giriş ve çıkışındaki nüfus tabelalarının tutarsızlığı görenleri şaşırtıyor. Konunun haber olması üzerine İnegöl Belediyesi tabelayı düzeltti. 274 bin olarak tashih edilen rakamlarda resmî olan rakamlara göre bu kez de 67 kişi fazla gözüküyor. Bu durumun haberlere yansıması üzerine İnegöl Belediyesi harekete geçti. Bir tabeladaki 270 bin rakamı 274 bin olarak değiştirildi. Böylece iki tabelada da 274 bin yazması sağlandı.

Başkan Alper Taban yaptığı paylaşımda, “İş Müge Anlı’ya gitmeden meseleyi çözdük” ifadesini kullandı. Ancak resmî rakamlara göre ilçenin nüfusu 273 bin 933. Yani bu kez de 67 kişi fazla gözüküyor. Şimdi İnegöl’de 67 tartışması yaşanmaya başladı.

Tartışmalara MHP cephesinden de çarpıcı bir tespit ve uyarı geldi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ilde bulunan 16 ilçenin tüm tabelalarında ‘T.C.’ ibaresi bulunurken, tek ‘T.C.’ ibaresi bulunmayan ilçe belediyesi İnegöl. Tabela da bazı harflerin çalışmaması üzerine, tabelada bakım yapacak olan belediyeye ‘T.C.’ ibaresini de koymasını isteyen MHP İnegöl ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Faruk Adıyaman, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Sayın Alper Başkan'ım, Müge Anlı'ya gitmeden 4000 kayıp kişi bulundu olayı çözdünüz. Ne mutlu! Göl kurumadan öncede Tabelayı çözersek! Hatta el değmişken İnegöl Belediyesi'ne yakışır önüne Türkiye Cumhuriyeti T.C yazarsanız. Herkes Mutlu olacaktır...” ifadesinin kullandı.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2020, 13:49

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER