“Millet, küresel güçlere haddini bildirdi”

Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı Sinan Aktaş yaptığı açıklamada, “Bu millet küresel güçlere 30 Mart’ta nasıl Osmanlı tokadı vurmuş ve haddini bildirmişse, 15 Mayıs’ta da bu ekip küresel güçlerin sivil ayaklarına aynı tokadı vuracaktır” dedi.

“Millet, küresel güçlere haddini bildirdi”

22 yıldır sendikal alanda mücadele verdiklerini belirten Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı Sinan Aktaş, “Önemli olan fikirlerimizdir. Kim ne derse desin, fikrimizin üstünlüğü ile buraya geldik. Bu ülkede yüz yıllık ezilmişlik, baskı dönemi artık sona ermiştir. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Millet küresel güçlere 30 Mart’ta bir Osmanlı tokadı vurdu. 15 Mayıs’ta da bu ekip küresel güçlerin sivil ayaklarına aynı tokadı vuracaktır” diye konuştu.

HERKES ŞAPKASINI ÖNÜNE KOYUP DÜŞÜNMELİDİR

‘Filistinli özgürlük savaşçılarına terörist diyebilen, Kabataş hadisesinde ve diğer bütün olaylarda bu davanın karşısında yer alanlarla, aynı safta durmayı kim nasıl izah edebilir?’ diye soran Aktaş, “Suriye’de açlıktan ve soğuktan ölen onlarca çocuk varken, bu ülkede haram paraya el uzatan varsa, elleri kırılsın. Lakin kasıtlı olarak küresel emperyalistlerle, siyonistlerle iş birliği içinde bu millete operasyon yapanların da elleri kırılsın. Bu milleti bir kez daha İsrail’e uşak yapmak isteyenlerin de niyetleri kursaklarında kalsın. İslam ümmetine 200 yıldır kan kusturan İsrail’e laf söylemeyen, eleştirmeyen her Müslüman kendini gözden geçirmelidir. Herkes şapkasını önüne koyup düşünmelidir” dedi.

EK ÖDEME ÜZERİNDEN NAMUS PAZARLAYANLAR AĞIZ DEĞİŞTİRDİ

Sinan Aktaş, Toplu Sözleşme teklifleri arasında yer alan ek derslerin vergi diliminden muaf tutulması konusunun çözüme kavuşturulması için mücadelelerini sürdürdüklerini dile getirerek, Maliye Bakanlığı’nın, kolay bir şekilde çözülebilecek meselelerde bile sorun çıkarma alışkanlığını artık bir kenara bırakması gerektiğini söyledi.

EĞİTİMCİLERE ÖZEL 18 KAZANIMA İMZA ATTIK

İcraat yerine laf üretenlerin, Eğitim Bir-Sen’in ek ödemeyi alamayacağını dillendirdiklerini hatırlatan Sinan Aktaş, “Ek ödemeyi söke söke alacağız dedik ve aldık. Ek ödeme üzerinden namus pazarlayanların ahlaksızlığı ortaya çıktı. Ağız değiştirdiler. Şimdi 175 TL taban aylığı eleştiriyorlar. Siz değil miydiniz, ‘taban aylığa 10 TL verin, sözleşmeyi imzalayalım’ diyen. 2014 yılında bir öğretmenin maaşına net 273 TL zam aldık. Bu yaklaşık yüzde 14 zam demektir. 4/C’liye yüzde 50 zam aldık. Eğitim öğretim hazırlık ödeneğini önümüzdeki yıldan itibaren 940 TL’ye çıkarttık. Bu kazanımların altında bizlerin emeği, alın teri var. Peki, şimdi onlara sormak lazım, yıllarca yetkili olduğunuz halde eğitim özelinde ne aldınız? Koskoca bir hiç, sıfır kazanım. Biz ise yetkili olduğumuz son iki yılda, biri mutabakatsızlıkla, diğeri mutabakatla sonuçlanan iki toplu sözleşmede eğitimcilere özel 18 kazanıma imza attık” diye konuştu.

KARMA EĞİTİME  SON VERECEK ADIMLAR İVEDİLİKLE ATILMALIDIR

Eğitim çalışanlarının ekmeğini daha da büyütmeyi amaçladıklarını vurgulayan Sinan Aktaş, “Çözüm bekleyen önemli meseleler var. Mesela 28 Şubat’ın bu ülkeye armağanı karma eğitim sorunu. Bu sorunu çözmemiz lazım. Karma eğitim zorunluluğuna, çıkmazına, gericiliğine artık son verilmelidir. Eski Sovyet bloku, bugünkü Kuzey Kore dışında dünyada hiçbir yerde böyle bir zorlama yoktur. Bugün İngiltere’de 300 yıllık kız liseleri var, bizde de var lakin içinde erkekler var. Metin Bostancıoğlu zamanında Halk Eğitim Merkezlerinin dikiş nakış kurslarına erkek öğrenci yazdırmadan, kursun açılmadığı dönemleri yaşadık. Böyle saçmalık olur mu? Bu komediye son verecek adımlar bir an evvel atılmalıdır. Koltuklardan güç alan değil, koltuklara güç veren yöneticilere ihtiyaç var. Eğitim Bir-Sen olarak, zalimlerin yanında yer almayan, hep milletin yanında olan bir teşkilatız. Mesele, Hz. Nuh ile o gemiye binmeyen oğlu meselesidir” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2014, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER