“Milletimiz tarihin seyrini değiştirmiştir”

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İnegöl Şube Başkanı Zeki Kavaz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 12. Cumhurbaşkanı olarak seçilmesiyle sonuçlanan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini değerlendirdi.

“Milletimiz tarihin seyrini değiştirmiştir”

MİLLETİMİZ KARARLI İRADESİNİ ORTAYA KOYDU

MÜSİAD Başkanı Zeki Kavaz yaptığı açıklamada,  “Milletlerin tarihinde öyle anlar vardır ki, etkileri bakımından köklü kırılmaları ifade eder. Milletimiz, ortaya koyduğu kararlı iradeyle, hem kendi tarihinin seyrini değiştirmiş, hem de gelecek nesillere gururla yad edecekleri bir not düşmüştür” dedi.

YENİ TÜRKİYE’NİN ŞEKİLLENMESİNDE KÖKLÜ BİR ADIM

12 yıldır, her türlü bedel göze alınarak sürdürülen hak ve özgürlükler mücadelesi ile, demokrasi kültürünün ve siyasi kazanımların temelinin oluşturulduğunu ifade eden  Başkan Kavaz, “Bu seyirde önemli bir milat olan Cumhurbaşkanlığı seçimi de Yeni Türkiye’nin şekillenmesinde büyük ve köklü bir adımdır. Bundan sonra, ülkemizde hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Bugün, her konuyu cesaretle ve sistem bazlı tartışacağımız yeni bir dönemin de adımı atılmıştır. MÜSİAD olarak bir süredir sıkça ifade ettiğimiz gibi, ‘kuvvetler kargaşası’ şeklinde yürütülen mevcut parlamenter sisteme alternatif bir sistem, en kısa zamanda ‘kuvvetler ayrılığı’ prensibi rehberliğinde kamuoyunun gündemine gelmelidir” şeklinde konuştu.

MİLLET SÖZÜNÜ SÖYLEMİŞTİR

“Seçim sonuçları açıkça ortaya koymuştur ki, halkımız, elde ettiğimiz huzur, güven ve istikrar ortamının devamı yönünde bir kez daha, net bir tavır göstermiştir” diyerek, sözlerine devam eden Kavaz, “Dileğimiz, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, kendisine duyulan bu güveni, Cumhurbaşkanlığı görevi süresince de daha da geniş kitlelere yayarak, kardeşlik ortamını daha da pekiştirmesi ve ülkemizi hedeflerine daha hızlı bir şekilde ulaştırmaya devam etmesidir. Cumhurbaşkanlığı seçiminin, milletimizin sağduyusuyla sonuçlanmasından duyduğumuz memnuniyeti belirtmek isteriz. Millet sözünü söylemiştir, şimdi, bu sonuçla yola devam etme zamanıdır” ifadelerini kullandı.

12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik eden Kavaz, “Bu sonucun, ülkemiz, milletimiz ve tüm mazlum milletler için hayırlar ve güzellikler getirmesini Cenab-ı Hak'tan niyaz ederiz” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2014, 09:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER