MİLLİ GÖRÜŞÜN YENİ PARTİSİ

İnegöl Erbakan Vakfı Eğitim Komisyonu Başkanı Sezer Akbaba, Temmuz ayı istişare toplantısında kurulacak olan milli görüşün yeni partisi için teşkilatlanma ve eğitim çalışmalarına hız verildiğini ifade etti.

MİLLİ GÖRÜŞÜN YENİ PARTİSİ

SU GELDİ TEYEMMÜM BOZULDU

Yeni kurulacak olan partinin Kurucular listesini İl Başkanlığına teslim ettiklerini belirten İnegöl Erbakan Vakfı Eğitim Komisyonu Başkanı Sezer Akbaba, “Türkiye siyasetine yeni bir anlayışla geliyoruz. Yıkmaya değil yapmaya, ayrıştırmaya değil, birleştirmeye, kavgaya değil, barışa geliyoruz. Yanlışa set çekmeye, doğruya destek olmaya, yapılamayanları yapmaya geliyoruz. Hayra motor, şerre fren olmaya geliyoruz. Aziz milletimizi doğruya yakın yanlışlardan, ehveni şerlerden, milli görüşü hakkıyla temsil edemeyenlerden, darbecilere şirin gözükmeye çalışanlardan ve işbirlikçilerden kurtarmaya geliyoruz. Su geldi teyemmüm bozuldu” dedi.

VATANINI SONUNA DEK SAVUNDU

Sezer Akbaba 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili de şunları söyledi; “Millet iradesinin yegane tecelligahı olan TBMM ve Cumhurbaşkanlığı külliyesi başta olmak üzere, güzel ülkemizin en önemli kurum ve kuruluşlarının bombalandığı, 250 şehit ve binlere vatandaşımızın gazi olduğu, 15 Temmuz darbe girişimi necip milletimizin şanlı tarihinde kara bir leke olarak yerini almıştır. Bu alçak ve hain darbe girişimi karşısında çanları pahasına vatan savunması yapan tanka, topa kafa tutarak yazdığı bu destanla gerek İslam coğrafyasında gerekse dünyanın diğer ücralarındaki mazlumlara umut olmuştur. Ülkemiz ve bölgemiz üzerinde gözü olan, çeşitli oyunlar oynayan başta ABD ve AB olmak üzere tüm Siyonizm güçlerine karşı gözdağı veren necip milletimiz her karışı şehit kanları ile yoğrulmuş bu cennet vatana, nazlı bir hilal gibi dalgalanan al bayrağımıza olan sevdalarının bir gereği olarak onurlu ve haysiyetli bir duruş sergilemiştir. Canını verdi, kanını verdi, kimi şehit, kimi gazi oldu, kimi yetim, kimi dul kaldı. Bağrı yandı, yüreği dağlandı. Kor ateşleri sinesinde eritti, durulması gereken yerde durdu. Vatanını sonuna dek savundu. Bu vesile ile bir kez daha hain darbecileri lanetle kınıyor, tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, gazilerimize uzun ve hayırlı ömürler diliyorum. Tüm Milletimizi göstermiş oldukları dik duruştan dolayı kutluyor ve bu necip milletimize Yüce Allah’tan bir daha böyle hain bir darbe ile karşılaştırmasın temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER