MİNİKLERDEN CAN DOSTLARINA ZİYARET

İshakpaşa İlkokulu 2. sınıf öğrencileri kendi harçlıklarıyla aldıkları mamalarla İnegöl Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezindeki can dostlarını elleriyle beslediler.

MİNİKLERDEN CAN DOSTLARINA ZİYARET

Sınıf öğretmenleri Hatice Barbaros ve Hasan Tarhan nezaretinde Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezini ziyaret eden İshakpaşa İlkokulu 2-D ve 2-E sınıfı öğrencileri, harçlıklarından biriktirdikleri paralarda aldıkları mamalarla sahipsiz hayvanları beslediler.

Yeni barınağı gezen öğrenciler, Barınak Veterineri Musa Subaşı’dan barınakla ilgili bilgiler aldılar. Subaşı, “Sokaklarda yaşayan sahipsiz, bakıma muhtaç, yaralı, hastalıklı hayvanların bakım ve tedavilerinin yapılıp tekrar yaşam alanlarına bırakılması hususlarında gereken tedavileri yapıyoruz. Siz çocuklardan hayvanları sevmenizi, sokakta kalan hayvanlara yiyecek ve su koyarak yardımcı olmanızı istiyoruz. Sokakta gördüğünüz yaralı ve hasta hayvanları alo 153’ü arayarak ekiplerimize haber vermenizi istiyoruz. Bizler gelip, alarak gereken tedavilerini yapıyoruz” dedi.

Öğrenciler, İshakpaşa İlkokulu değerler eğitimi Mayıs ayı değeri olan Yardımseverlik değerini birde bu açıdan işleyerek, öğrenmekten mutluluk duydular.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER