MİNİKLERDEN İSHAKPAŞA CAMİSİNE ZİYARET

İnegöl Belediyesi’nin sosyal belediyecilik adına hayat geçirdiği en güzel örnek projelerden biri olan İnegöl Belediyesi Beşinci Mevsim Kreşinde çocukların kişilikli, karakterli, inançlı, dini ve ahlaki değerleri yüksek bir birey olarak yetiştirmeleri için verilen değerler eğitimi dersi kapsamında İshakpaşa Camisi ziyaret edildi.

MİNİKLERDEN İSHAKPAŞA CAMİSİNE ZİYARET

İSHAKPAŞA CAMİSİ ZİYARET EDİLDİ

2017-2018 eğitim öğretim yılıyla birlikte hizmete giren ve çocukların geleceğe hazırlanmaları ile kişisel gelişimlerine katkı sağlanması anlamında birçok etkinliğe imza atan Beşinci Mevsim Kreşinde eğitim gören minik öğrenciler, camileri tanıma ve sevdirme çalışmaları kapsamında İshakpaşa Camisini ziyaret etti. Görme-Duyma-Yaşama çerçevesinde gerçekleştirilen ziyarette çocuklara camiler ve dini konular ile ilgili bilgiler verildi.

ÇOCUKLARA HER TÜRLÜ İMKAN SAĞLANIYOR

Değerler eğitimi dersi kapsamında gerçekleştirilen cami ziyareti hakkında açıklama yapan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Beşinci Mevsim Kreşinde çocuklarımızın her açıdan gelişmesi için her türlü imkanı sağlıyoruz. Kreşimizde 3-5 yaş aralığındaki yavrularımız eğitim alıyor. Ailelerimizde canından çok sevdikleri evlatlarını beşinci mevsim kreşimizde emin ellere teslim etmenin huzurunu yaşıyorlar. Bu güzel mekanda geleceğimiz olan yavrularımıza sıcacık bir ortamda her türlü imkanı sunmaktan dolayı mutlu olduğumuzu ifade etmek isterim” diye konuştu.

“VATANINA, MİLLETİNE VE BAYRAĞINA BAĞLI BİR NESİL”

Kişilikli, karakterli, inançlı, dini ve ahlaki değerleri yüksek öğrenciler yetiştirmek için sosyal belediyecilik anlayışımızla var gücümüzle çalışıyoruz diyen Taban, “Beşinci Mevsim Kreşimizde Bugünün yarını; yarının umudu olan minik yavrularımızın vatanına, milletine ve bayrağına bağlı, çağı yakalamış, nitelikli ve donanımlı bir şekilde yetişmeleri için farkındalık ortaya koyan etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda kreşimizde, çocukların milli ve manevi değerlere bağlı bir birey olarak yetişmeleri için verilen değerler eğitimi dersini çok önemsiyoruz.”

“DEĞER EĞİTİMİ DERSİNİ ÖNEMSİYORUZ”

Değerler eğitimi dersiyle minik yavruların dinine, vatanına, milletine ve bayrağına bağlı, çağı yakalamış, nitelikli ve donanımlı bir şekilde yetişmeleri için her türlü aktivite ve çalışmanın yapıldığını belirten Taban, “İlçe Müftülüğümüz tarafından görevlendirilen öğretmenimiz kreşimizde eğitim gören çocuklarımıza din ve ahlak konusunda doyurucu bilgiler veriyor. Dönem dönem uygulamalı olarakta yerinde eğitim yaparak, çocuklarımızın kreşte gördüklerini pekiştirmeye çalışıyoruz. Bizler, çocuklarımıza din ve ahlak konularını en iyi şekilde öğreten değerler eğitimi dersini önemsiyoruz.”

Bu kapsamda camileri tanıma ve sevdirme çalışmaları çerçevesinde İshakpaşa Camisinin ziyaret edildiğini ifade eden Taban, “Görme-Duyma-Yaşama çerçevesinde gerçekleştirilen ziyarette İlçe Müftülüğümüz tarafından kreşte yıl boyu ders vermesi amacıyla görevlendirilen Değerler Eğitimi Hocası ile İshakpaşa Camii Hocamız çocuklarımıza caminin önemi, camii de yapılması gerekenler ve dini konular ile ilgili bilgi verdiler. Bu ziyaretlerimizi ara vermeden devam ettireceğiz. Bu vesileyle sosyal Belediyecilik adına hayata geçirdiğimiz ve 2. yılını yaşadığımız Beşinci Mevsim Kreşimiz adına, değerli hocalarımıza bizlere verdikleri değer, ilgi ve eğitici-öğretici bilgiler nedeniyle çok teşekkür ediyorum. Yarınlarımız olan çocuklarımızın her açıdan en iyi şekilde yetişmeleri için elimizden gelen her türlü imkanı sağlayacağımızı buradan bir kez daha ifade ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER