MOBİLİYUM’DAN FAS'A ÇIKARTMA

MOBİLİYUM’DAN FAS'A ÇIKARTMA

Mobiliyum AVM’nin yürüttüğü iki Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Projesi (UR-GE) kapsamında mobilya firması yetkilileri Fas’a gitti.
Bünyesinde 2 Ur-Ge faaliyetini devam ettiren Mobiliyum AVM Katar’a yaptığı B2B faaliyeti ile Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’ndan 378 Ur-Ge arasından en iyi UR-Ge uygulama faaliyeti ödülüne layık görülen Mobiliyum AVM şimdi de 2 Ur-Ge Grubunu birleştirerek Fas’a gitti.
Yakın pazarların birçoğuna hakim olan Mobiliyum üyelerinin farklı pazarları görmesi, oradaki ticaretin işleyişi hakkında bilgi sahibi olunması adına, Fas’a gerçekleştirecekleri görüşmelere toplamda 17 Mobilya firması ve 18 katılımcı önceki gün Fas’a gitti.. 

Fas’ın en büyük mobilya ithalatçıları, proje müteahhitleri ile renevasyon düşünen otel sahibi ve yöneticilerinin hazır bulunacağı 19 Haziran’da Mobiliyum UR-Ge üyesi firmalarının katılımı ile en son tasarım ürünlerini ve firmalarını tanıtarak yeni ihracat müşterileri kazanmaya çalışacaklar. Aynı zamanda B2B esnasında görüşme yaptıkları firmaların mağazalarını ise 20 Haziran günü Faslı mağazacılara birebir ziyaret gerçekleşecek. 
B2B görüşmeleri dışında 365 gün açık olan Mobiliyum AVM’nin ziyaret edilmesi, tanıtımının yapılması adına Fas’ta bulunan elçilik ve Ticaret Ateşesi ziyaretleri, Fas Ticaret Odası ve bağlı bulunulan dernekler görüşmeler yapılacak. 
Fas’ın şuan ki Türkiye mobilya ihracat verisi olan 34 milyon doların 2023 hedefleri doğrultusunda Mobiliyum olarak, şehir ve ülke ekonomisine katma değerimizin artırılması için ellerinden gelen tüm gayreti göstermek adına üyeleriyle birlikte yola çıktıklarını belirten T. Temur Han, bu gibi çıkartmaların yıl içerisinde tekrar edeceği vurgusunu da dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER