MOBİLYACILARA YOL UYARISI!

İMOB için İstanbul´a gidecek mobilyacıları uyaran sektör temsilcileri, “Trafik kazaları terör kadar acı. Lütfen uykusuz, dalgın yola çıkmayın

MOBİLYACILARA YOL UYARISI!

23-28 Ocak tarihlerinde İstanbul CNR Fuar Merkezinde kapılarını açacak olan, İnegöllü mobilyacıların büyük çoğunluğunun katıldığı İstanbul Mobilya Fuarı (İMOB) 2018 öncesinde, fuar için İstanbul´a gidecek mobilyacılara uyarılar geldi. Sektör temsilcileri bir araya gelerek, önceki yıllarda Fuar yolunda meydana gelen trafik kazalarında yaşanan can kayıplarının önüne geçebilmek adına bir basın toplantısı düzenleyerek, mobilyacıları yolculuk sırasında daha dikkatli olmaya davet ettiler. Daha önceki yıllarda İMOB Fuarına katılmak üzere yola çıkan bazı mobilyacılar geçirdikleri kazalarda hayatını kaybetmişlerdi.

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), Mobilyacılar Odası, İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS), Şoförler Odası ve İnegöl Mobilya Satış ve Pazarlama Komitesi (İMOSPAK) tarafından basın toplantısı düzenlendi. Közbahçe´de düzenlenen kahvaltının ardından konuşan İMOSPAK Başkanı Barış Bekiz, “Öncelikle Gazeteciler gününüzü kutluyorum. Önümüzdeki hafta İstanbul´da gerçekleştirilecek fuar var. İnşallah hayırlı ve bereketli geçer. İnşallah kazasız, belasız bir fuar olur” dedi.

Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan ise, fuarın hayırlı olmasını dileyerek, “İnegöllü katılımcılarımızIN İnegöl´ü layıkıyla temsil edeceklerine inanıyorum. Türkiye´nin 2018 modellerinin, tasarımlarının sergileneceği bu fuarda İnegöllü firmalarımızın da ayrı ve özel bir yerinin olduğunu biliyorum. Şimdiden katılımcılarımıza hayırlı olsun” dedi.

YENİ ACILAR YAŞAMAYALIM

İMOS Başkanı Yavuz Uğurdağ´da, “İMOSPAK öncülüğünde bir kahvaltı düzenliyoruz. Önümüzdeki hafta 23 Ocak´ta İMOB 2018 fuarına start verilecek. Federasyon öncülüğünde İMOS katkılarıyla organize edilen İstanbul Fuarı, İnegöl mobilya sektörü için ciddi anlamda önem taşıyor. İnegöllü mobilyacılar olarak 32 bin metrekarede İnegöl mobilyasını İstanbul Fuarı´nda temsil edeceğiz. İnegöl 200 firmayla, İstanbul Fuarı´nda temsil edilecek. Bizim öncelikli fuarımız İnegöl´de organize ettiğimiz MODEF fuarlarıdır. Bunun yanında da İstanbul´da yapılan fuar bizim için çok önemlidir. İnegöllü firmalarımız bu fuara ciddi şekilde hazırlanıyorlar. İhracatımızın artmasıyla ilgili ciddi efor sarf ediyorlar. Bu sene de organize edilecek olan fuarın öncelikle katılan firmalara, İnegöl mobilya sektörüne ihracat anlamında ciddi katkı sağlayacağı kanaatindeyiz. Önceki yıllarda fuarın yerleşmesi ile alakalı stantların yapılmasıyla alakalı arkadaşlarımız yolculuk halindeyken birçok olumsuzluk yaşadık, bazı arkadaşlarımızı kaybettik. Yola çıkan arkadaşlarımız acele, hızlı hareket etmesinler. Can güvenliği çok önemlidir. Bu bağlamda yolculuk halinde oraya giden arkadaşlarımız tedbirli şekilde gitsinler, İnegöl olarak yeni acılar yaşamayalım” diye konuştu.

LÜTFEN UYKUSUZ, DALGIN YOLA ÇIKMAYIN

İnegöl Şoförler Odası Başkanı Bahattin Korkmaz ise, “İMOSPAK geçen yıl böyle bir çalışma başlattı. Mobilya fuarına gidiş-gelişlerde yitirdiğimiz değerlerimiz var. Çalışan arkadaşlarımız şuan İnegöl mobilyasına değer katıyorlarsa da, yitirdiğimiz arkadaşlarımız İnegöl ticaretine sıkıntı veriyor. Hepsi değerli işadamlarımız, kardeşlerimiz, arkadaşlarımız. Sadece İstanbul Mobilya Fuarında değil, genellemeye baktığımızda trafik kazaları terör kadar acı. Yola çıkış gelişler fuar zamanları daha çok oluyor. Nakliye firmalarımız da İnegöl´ün değerleridir. Onun için her yola çıkışlarda uykusuz, dalgın yola çıkılmasını hiç istemiyorum. Bundan dolayı toplanarak çağrıda bulunuyoruz. Lütfen uykusuz, dalgın yola çıkmayın. 23-28 Ocak´ta İstanbul´da yapılacak olan fuarın ciddi katkılar sağlayacağını biliyorum, hayırlı kazançlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

HAYIRLI KAZANÇLAR

İTSO Başkanı Metin Anıl ise, “23-28 Ocak tarihlerinde İstanbul´da gerçekleşecek olan fuara İnegöl´den 200 mobilyacı katılım sağlayacak. İnegöl´deki son gelişmelerin ulusal ve uluslararası tanıtılacağı fuar olacak. Her geçen sene kendini geliştirerek büyüyen ve Türkiye´de mobilyanın başkenti olma yolunda emin adımlarla ilerleyen İnegöl, bu yıl yine Ocak ayında İstanbul´da kendini tanıtma fırsatı bulacak. Kısmet olursa hep birlikte o fuarda olacağız. Çünkü İnegöl´ün mobilyacısının kalbi o fuarda atacak. Fuara katılan tüm mobilyacılarımıza hayırlı işler ve bol kazançlar diliyorum. Bu fuar İnegöl için çok önemli. Bu fuara katılmak üzere yola çıkan bazı arkadaşlarımız, yollarda bir takım kazalara maruz kaldılar. Bunların olmaması için, kötü hadiselerin yaşanmamasını diliyorum” ifadelerine yer verdi. 

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2018, 09:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER