MOTOSİKLETLERE YAKIN MARKAJ

İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri, yaz ayıyla birlikte İnegöl’de trafiğe çıkarılan bisiklet ve motosikletlere yönelik denetimlere start verildi.

MOTOSİKLETLERE YAKIN MARKAJ

Şehir içi yollarda motosikletler ve trafik güvenliğini tehlikeye düşüren araçlar durduruldu.

Kasım efendi caddesi üzerinde yapılan uygulamalarda motosiklet sürücülerine ceza yağdı.

İlkbahar, Yaz ve Sonbahar aylarında İnegöl´ün vazgeçilmez ulaşım aracı olan motosikletlerin trafikte yer alması ile olası kazaların önüne geçebilmek, can ve mal kayıplarını önlemek için alarma geçen emniyet ekipleri, sürücülere yönelik kapsamlı uygulamalar yapıyor.

MOTOSİKLETLERE YAKIN MARKAJ

Gün içerisinde şehir merkezinde uygulamalar yapan İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri, denetimlerde motosikletleri en ince ayrıntısına kadar inceliyor.

TRAFİKTEN MEN

Ehliyetten, sürücünün kaskına kadar kontrol eden trafik ekipleri, ehliyetsiz, ruhsatsız, plakasız ve şasi numarası olmayan motosikletleri trafikten men ediyor. Ekipler, özellikle meydana gelebilecek kazalara yönelik motosikletler üzerinde titizlikle çalışan, son günlerde ciddi oranda artış gösteren motosiklet hırsızlığının da önüne geçmeyi hedefliyor. Evrakları eksik olan motosikletler trafikten men edilirken, ehliyetsiz sürücüler hakkında da gerekli cezai işlem uygulanıyor.

CEZA YAĞDI

Trafik Tescil Denetleme Büro Amirliği ekipleri kuş uçurtmadılar. Denetimlerde onlarca motosiklet denetlendi. Ruhsatsız, plakasız ve şasi numarası olmayan muayenesi yapılmamış motosikletler trafikten men edilirken, motosiklet sürücülerine yetersiz ehliyet ve kurallara uymadıkları gerekçesiyle cezai işlem uygulandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER