MÜHÜR ALPER TABAN´DA

Alinur Aktaş´ın Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi ile boşalan İnegöl Belediye Başkanlığı görevi için AK Partinin adayı olarak gösterilen mevcut Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban, dün gerçekleştirilen Belediye Meclisi toplantısında, meclis üyelerinin tamamının oyuyla İnegöl Belediyesinin yeni Başkanı seçildi. AK Partili 20, MHP´li 8 meclis üyesinin katıldığı olağanüstü meclis toplantısında, 28 oyun 27´sini alan Alper Taban resmen İnegöl Belediye Başkanı oldu.

MÜHÜR ALPER TABAN´DA

GENEL MERKEZDEN OLUR ALDI

Seçim öncesi konuşan AK Parti grup sözcüsü Berat Ertopuz, “16 Nisan 2016´da yapılan referandum neticesinde Anayasamızın bazı maddeleri değişmiş, kurucu başkanımız, Cumhurbaşkanımız, partimizin genel başkanı olmuştur. Parti içerisinde yaptığı incelemeler neticesinde partimizde bazı belediye başkanlıklarında metal yorgunluklar sezilmiş, bunun neticesinde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız istifa etmiş, yerine Alinur Aktaş seçilmiştir. Daha sonraki araştırmalarda başka belediye başkanları da istifada bulunmuştur. İnegöl´de aldığı birçok ödülle Alinur Aktaş arkadaşımız Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olarak geçen hafta göreve geldi. Ondan boşalan göreve Meclis üyesi ve Başkan Yardımcısı arkadaşımız Alper Taban genel merkezden olur almıştır. AK Parti grubu olarak başkan adayımız Alper Taban arkadaşımızdır, ilçemize hayırlı ve uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

MHP´DE TABAN DEDİ

İnegöl Belediye Meclisi MHP grubu sözcüsü İsmail Karaman ise, “Bizlerde MHP grubu olarak halkın teveccühüne saygı göstererek, AK Parti Grubu´nun adayı olan Alper Taban´ı destekliyoruz” dedi.

TABAN RESMEN BAŞKAN

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Sedat Koca´nın da katıldığı meclis toplantısındaki oylamada, 28 meclis üyesinin 27´sin oyunu alan Alper Taban İnegöl Belediye Başkanı oldu.

EMANETE SAHİP ÇIKACAĞIM

Seçimin ardından teşekkür konuşması yapan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Doğup büyüdüğüm, ekmeğini yediğim bu şehirde yöneticilik yaptığım esnada beni bu şehre Başkan adayı olarak göstermenize ziyadesiyle mutlu oldum. Bizleri bu göreve layık gören Genel Başkanım, Cumhurbaşkanım, Yerel Yönetimler Başkan Yardımcım, Genel Merkez Başkan Yardımcım, İl Başkanım, Büyükşehir Belediye Başkanım, İlçe Başkanım, AK Parti yönetici ve meclis üyeler, desteklerini esirgemeyen kadın kolları, gençlik kolları, teşkilatımızın her kademesindeki yol arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler sunuyorum. Aileme çok teşekkür ediyorum. 2012 yılında annemi kaybettim, rahmete uğurladık. Burada tüm rahmeti rahmana kavuşmuş annelerimizi hayırla yâd ediyorum” dedi.

Başkan Taban, “2005 yılından beri AK Parti içerisinde çeşitli kademelerde görev verildi. Bu onurlu teşkilat beni en güzel yerlere getirdi. Son teşekkürü, bu 12 yıl zarfında bana katlanan eşime, çocuklarıma gönderiyorum. Bundan sonra yükümüz daha da arttı. Verdiğiniz bu emaneti 17 ay boyunca en güzel şekilde taşıyıp eşitlik ve adalet ilkesinden ayrılmadan yerine getireceğimize söz veriyorum. İnşallah sizlere layık olacağız. Dua 3 harftir ama içerisine sonsuzlar sığar. Bundan sonra da sizlerden dua ve destek bekliyorum. Bana verdiğiniz destekten dolayı sizlere minnettarım” dedi.

DEVİR TESLİM

Meclis toplantısının ardından yeni Başkan Alper Taban, İnegöl Belediye Başkanlık makamına giderek Belediye Başkan Vekili Turgay Yel´den görevi devraldı. Belediye Başkanlığı mührünü teslim alan Alper Taban, kendisine göreve getiren herkese teşekkür etti. AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya´da Alper Taban´a çiçek takdim ederek, başarılar diledi. 

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2017, 09:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER