MÜSİAD VE İHH’DAN YETİM HATIRA ORMANI

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İnegöl Şubesi ile İnegöl İHH İnsani Yardım Derneği işbirliğinde “Her yetimin dikili bir ağacı olsun” sloganıyla 410 adet fidan dikerek yetim hatıra ormanı oluşturuldu.

MÜSİAD VE İHH’DAN YETİM HATIRA ORMANI

İnegöl’e bağlı Hamzabey Mahallesi girişinde baraj yanında oluşturulan ormana fidan dikildi. Etkinliğe İnegöl Cumhuriyet Başsavcısı Alper İnanç, MÜSİAD İnegöl Şubesi Başkanı Mehmet Döngel ve üyeleri, İHH üyeleri ile öğrenci ve veliler katıldı.

YETİMLER BİZLERE ALLAH’IN BİRER EMANETİDİR

MÜSİAD İnegöl Şubesi Başkanı Mehmet Döngel; “Vatandaşlarımıza ağaç ve orman sevgisini aşılamak, fidan dikme alışkanlığını kazandırmak, ormancılığın tanıtımına katkı sağlamak, yetim çocukların hem çevreye katkı sağlamaları, hem de yeşil bir doğa çalışmaları içerisinde filli olarak bulunmalarını sağlamak için ‘Yetim Hatıra Ormanı’ oluşturduk. “Yetimler bizlere Allah’ın birer emanetidir” anlayışı ile yola çıktık. İnegöl İHH ile yaptığımız istişareler sonucunda küçük de olsa bu hatıra ormanını oluşturma kararı aldık. ve bu günde oluşturduk. Mutluyuz. Katkısı olan herkese teşekkür ederim” dedi.

400 MİLYON YETİM VAR

İnegöl İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı İlhan Tatlı ise, “Şuan dünyada 400 milyon civarında yetim bulunmaktadır. Bu yetimlerin büyük bir çoğunluğu İslam dünyasındadır. Doğal afetler ve savaşlar sonucunda yetim kalan çocuklarımız, kendilerine sahip çıkılmasını beklemektedir. Bizim sahip çıkmadığımız yetimlere başkaları sahip çıkmaktadır. Onları, ya insanlık dışı anlayışlara mahkum etmekte ya da kendi çıkarlarına alt etmek için yetiştirmektedirler. Şunun farkında olalım ki Hıristiyan dünyası bizden çok daha fazla yetime sahip çıkar durumdadır. Yetime sahip olmalarından dolayı dünyaya da hükmeder durumdadırlar. Biz İHH olarak bugün tüm dünyada 94 bin yetime sahip çıkabilmekteyiz. Elbette bu sayı her geçen gün artmaktadır. Bizlerde İnegöl İHH olarak bin 200 tane yetim çocuğumuzu himaye etmekteyiz. İstedik ki onlar adına bir hatıra ormanı oluşturalım. Bu projede yer alan MÜSİAD İnegöl şubesine, İnegöl Orman İşletme Müdürlüğüne ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER