NUH MEHMETLİ GENÇLER CAN DOSTLARI UNUTMADI

İnegöl Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi öğrencileri, kış mevsimiyle beraber hava sıcaklıklarının oldukça düşmesiyle harekete geçti, sokak hayvanları için mama alarak Kent Konseyi Sokak Hayvanlarını Koruma Çalışma Grubu üyelerine teslim ettiler.

NUH MEHMETLİ GENÇLER CAN DOSTLARI UNUTMADI

İki öğrenci önderliğinde başlayan kampanya okul yönetiminin de desteğiyle daha kapsamlı hale geldi. Öğrenciler kendi aralarında 650 TL topladılar. Öğrenciler topladıkları paralarla aldıkları mamaları Kent Konseyi Sokak Hayvanlarını Koruma Çalışma Grubu üyelerine teslim ettiler.

Kent Konseyi Sokak Hayvanlarını Koruma Grup Başkanı Şebnem Erkan, “Kış mevsiminin kendini göstermeye başladığı şu günlerde sokak hayvanlarının yalnız olmadığını görmek gerçekten çok güzel. Bu davranış ve düşüncelerinden ötürü Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi yönetim ve öğrencilerine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.  Hayvanların vücut ısınma sistemleri bizimkine oranla çok farklı. Örneğin kediler kışın 6 saat, köpekler de 17 saat bir şey yiyemez iseler vücutları soğuyarak hayatlarını kaybediyorlar. Bu acı tabloyu görmemek için sokağımızda bulunan hayvanların günlük beslenme ihtiyacını karşılamamız gerekir. Ve bu bizim insani görevimizdir. Şunu unutmayalım betondan yaptığımız binalar ve kentleşme yüzünden sokak hayvanları artık beslenemiyor ve yiyecek ihtiyaçlarını doğadan karşılayamıyor. Bu yüzden bizlere çok ihtiyaç duyuyorlar. Barınmaları için strafor yada kartondan küçük kulübeler yapabilir sitenize bahçenize yada uygun yerlere koyabilirsiniz. Bize daha fazla ihtiyaç duydukları şu günlerde sokak hayvanlarını yalnız bırakmayalım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2017, 09:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner18