Öğrencilere Kutlu Doğum Helvası

İnegöl’de faaliyette bulunan İlim Yayma Cemiyeti Kurum Müdürlüğünce, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle, dün Okullar Bölgesinde, öğrencilere bin kişilik helva dağıtıldı.

Öğrencilere Kutlu Doğum Helvası

Gerçekleştirdikleri etkinlikle ilgili bilgi veren İlim Yayma Cemiyeti Kurum Müdürü Mehmet Yurttutan, “Peygamberimiz Hz. Muhammed, Allah'ın insanlığa gönderdiği en son rahmet elçisi ve insanlığın kurtuluşu için gönderilen son Peygamber. Allah'ın sevgilisi Peygamber Efendimiz, şefaatçimiz, müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderilen Hazreti Muhammed Mustafa’nın, dünyaya teşrifinin 1443. yıl dönümü dolayısıyla, 14-20 Nisan tarihleri arasında Kutlu Doğum Haftasını kutlamaktayız. Hafta kapsamında bizde okullar bölgesindeki öğrencilere helva ikramında bulunmak istedik” dedi.

1989 yılından beri kutlana gelen Kutlu Doğum Haftasının bu seneki konusunun “Din Samimiyettir” olarak seçildiğini ifade eden Mehmet Yurttutan, “İslam’ın gayesi, inananları samimi, vicdanlı ve dürüst insanlar haline getirmek, Allah’ın iyi kulları olmalarını sağlamaktır. İkiyüzlülük, iki dillilik, art niyetli ve içten pazarlıklı, riyakar olmak, İslam’la asla bağdaşmaz. Hz. Peygamber Efendimiz, ‘Din nasihattir, samimiyettir, sadakattir’ buyurdu. Din samimiyettir. İçten ve gönülden bağlılıktır. İhlas ve samimiyet; çıkar ve şöhret amacı güdülmeden, içten, riyasız, samimi, severek ve bağlanarak, yapılan ibadet ve işlerde gösterişe yer vermemek, sırf Allah rızasını düşünerek, ona göre hareket etmektir. Kalbin huzuru ihlastadır. İhlaslı ve samimi kişi, yaptığı işler için Yüce Allah’tan başka şahit arama ihtiyacında değildir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in sevgisi, yaşamımızın ayrılmaz parçası olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle Kutlu Doğum yüreklerimizin, ülkemizin, İslam aleminin ve bütün insanlığın merhametle onarılmasına vesile olsun” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2014, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER