ÖĞRETMENİMLE BAŞARIYORUM

Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri tarafından başlatılan “Öğretmenimle Başarıyorum” projesi kapsamında, öğrencilerin akademik başarısının yükseltilmesi hedefleniyor.

ÖĞRETMENİMLE BAŞARIYORUM

Projede gönüllü olarak yer alan Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden 26 öğretmen, eğitim öğretim süresi içerisinde öğrencilere akademik rehberlik hizmet vererek, öğrencilerin mesleki başarılarının yanında akademik derslerde de yardımcı olarak Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavlarında (YKS) başarılı olmalarını sağlanacak. Okul idaresinin ve velilerinin de destek verdiği projede 11 ve 12. sınıf öğrenciler hedef alındı.

AMACIMIZ BAŞARIYI ARTTIRMAK

Proje hakkında bilgi veren Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nusret Şahin, “Okul olarak, ‘Öğretmenimle Başarıyorum´ projemiz büyük bir istek ve heyecanla başladı. Kendilerine imkan verilmesini isteyen öğrencilerimiz için önemli bir proje oldu. Öğrencilerimizin bu isteklerini yerine getirmek üzere 26 öğretmenimiz gönüllü oldu. Proje kapsamında okulumuzda verilen mesleki eğitimin yanında akademik eğitimle 11 ve 12. sınıf öğrencileri hedef alındı. Gönüllülük esasına dayalı olarak başlatılan proje kapsamında öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin eksik oldukları konular başta olmak üzere moral motivasyon ve öğrencilerin hedefleri noktasında yardımcı olmaktadır. Ayrıca öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı da kazandırılmaktadır. Tüm bu gayretli çalışmalar ışığında bu sene ve gelecek yıllar da öğrencilerimizin yüksek öğrenim hayalleri büyük oranda gerçekleşecektir. Bu projede görev alan idareci ve öğretmenlerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sevgili öğrencilerime de başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2017, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner18