OKYANUS KOLEJİNDEN DEV ADIM

OKYANUS KOLEJİNDEN DEV ADIM

Okyanus Koleji eğitim öğretimde olduğu gibi sportif çalışmalarına da bir yenisini ekledi.

Anadolu Efes Spor Kulübü Basketbol Okulları, Anadolu Efes ve Türk basketboluna yeni yıldızlar kazandırmak ve İnegöl’de basketbol sevgisini daha geniş kitlelere yaymak adına Okyanus Koleji organizasyonu ile İnegöl’de açılıyor. Anadolu Efes Spor Kulübü Basketbol Okulları’nda pek çok çocuk basketbol ile tanışırken, katılımcıların basketbol yetenekleri de ölçülecek. Basketbol Okulları’nda başarılı performans gösteren katılımcılar, ilerleyen dönemde Anadolu Efes altyapı takımlarına katılma fırsatı da bulabilecek. 5-15 yaş aralığındaki çocukların katılabileceği Anadolu Efes Spor Kulübü Basketbol Okulları’nın ilk eğitim dönemi, Haziran ayı sonuna kadar devam edecek.

İnegöl Okyanus Koleji Genel Müdürü Erdoğan Kızmaz, Okyanus Koleji Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü / Sportif Direktör Orhan Toker, Anadolu Efes Spor Kulübü  Basketbol Okulları Bursa Koordinatörü Berk Güleçyıldız, Anadolu Efes Spor Kulübü  Basketbol Okulları İnegöl Antrenörü Ömer Faruk Sav, Milli Takım ve Anadolu Efes eski basketbolcusu Çağatay Afşar ve sporcuların hazır bulunduğu tanıtım ve bilgilendirme toplantısı geçtiğimiz Perşembe günü İnegöl Okyanus Koleji Spor Salonunda yapıldı.

İnegöl Okyanus Koleji Genel Müdürü Erdoğan Kızmaz tanıtım toplantısında yaptığı açıklamada, “Türk basketboluna İnegöl’ümüzün yetiştirdiği Ömer Aşık, A Milli Basketbol Takımı Kaptanı Haluk Yıldırım, Anadolu Efes’in yetiştirdiği NBA oyuncuları Mehmet Okur, Hidayet Türkoğlu, Cedi Osman ve Furkan Korkmaz gibi başarılı sporcular kazandırmak istiyoruz. İnegöl’ümüze ve Türk Basketboluna hayırlı olsun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER