Ölüm Virajında Bir Kaza Daha

-Virajı Alamayan Kam

Ölüm Virajında Bir Kaza Daha
-Virajı Alamayan Kam


-Virajı Alamayan Kamyon Yolun Kenarındaki Evine Deposuna Girdi. Kazada Bir Kişi Yaralandı-

İnegöl’e bağlı Yenice Beldesinin şehir merkezini Bursa-Ankara karayolundaki Köprülü Kavşağa bağlayan Fatih Sultan Mehmet Bulvarının Süsveren Mobilya firmasının bulunduğu ve sıklıkla kazaların olduğu virajda meydana gelen kazada, virajı alamayan kamyon yolun kenarındaki eve girdi.

Çevrede evleri ve işyerleri bulunan vatandaşların yoğun tepkilerine yol açan, “Ölüm Virajı” olarak anılmaya başlanan, uyarıcı işaretlerin ve hız kesici bariyerlerin koyulmasına rağmen, kazaların artarak devam etmesi, vatandaşların “Bir aracın bir gün evimize ve işyerimize dalacağı endişesiyle yaşıyoruz” şeklindeki endişeleri  de nihayet gerçek oldu.

Dün saat 15.30 sıralarında Yenice Beldesi şehir merkezi istikametinden, Bursa-Anakara karayolu üzerindeki Yenice Köprülü kavşağı istikametine gitmekte olan 25 yaşındaki sürücü Coşkun Emre yönetimindeki 06 LRU 63 plakalı kamyon, aşırı hız ve yağış nedeni ile yerlerin kaygan olması sonucunda Süsveren Mobilya mevkiindeki virajda, direksiyon hakimiyetinin kaybedilmesiyle, yolun kenarındaki İsmail Göral’a ait 96 Nolu tek katlı müstakil evin deposuna çarparak, içeri girdi.

Kaza sonucunda kamyon sürücüsü Coşkun Emre yaralandı. Yaralı sürücü Coşkun Emre, çarpmanın etkisi ile sesi duyarak kaza yerine gelen ev sakinlerinin haber vermesi üzerine, olay yerine gelen 112 Acil Servis Ambulansı ile İnegöl Devlet Hastanesi Acil servisine kaldırıldı. Yaralı sürücünün sağlık durumunun iyi olduğu bildirilirken, kaza ile alakalı tahkikatın sürdüğü öğrenildi.

Kaza nedeniyle  bir bölümü kapanan yolda trafik akışı, Yenice istikametine doğru tek şeritten sağlandı. Yolu kapatan kamyon çekici ile olay yerinden kaldırıldı. Kamyonun içerisine girdiği depo kullanılamaz hale geldi.

Kamyonun çarptığı deponun sahibi İsmail Göral'ın oğlu Ahmet Göral, korktuklarının başlarına geldiğini belirterek, virajda meydana gelen 107'nci kaza sonucunda evlerine ait deponun zarar gördüğünü,  bu yola bir çözümün bulunmasının gerektiğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2011, 03:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER