ÖRNEK PROJE

İnegöl Kent Konseyi öncülüğünde güzel bir sosyal proje gerçekleştirildi. Proje kapsamında yaklaşık 100 öğrenciye bot, mont, eldiven, atkı ve bere hediye edildi.

ÖRNEK PROJE

İnegöl Kent Konseyi Başkanı Haydar Cerrah, "İnegöl Kent Konseyi, İHMED ve 1999 Bursa İHL mezunları (ESMA 99) işbirliği ile İnegöl öğrencileri için özel bir proje yaptık. Önceki yıllarda yardımlarını Bursa´daki okullara yapan 1999 İHL Mezunları sorumlusu Kadir Türkyılmaz ile görüşmelerimiz sonrası, bu yılkı yardımların İnegöl´de olmasına karar verdik. İnegöl´de ticaret yapan Kadir beye projenin maddi yönünü organize ettiği için teşekkür ediyorum. Ayrıca İHMED Başkanı Ahmet Taştan´a da katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Allah yardım yapan iş adamlarının sayısın artırsın” dedi.

1999 İHL Mezunları sorumlusu Kadir Türkyılmaz ise, "Sınıf arkadaşlarımız ile yıllardır Bursa´da yaptığımız yardım organizasyonunu Kent Konseyi Başkanı Haydar Cerrah ağabeyimizin ricasıyla bu yıl İnegöl´deki çocuklarımıza vermeye karar verdik. Bu güzel organizasyonda maddi manevi emeği geçen tüm sınıf arkadaşlarımıza ve paydaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

İHMED Başkanı Ahmet Tastan ise, “Yardım organizasyonu için emeği geçenlere teşekkür ediyorum. TOKİ ve Akhisar bölgesinde öğrencilerimizin daha ihtiyaç sahibi olduğunu düşündük ve öyle karar verdik. İnşallah önümüzdeki yıl bu yardım artarak devam eder” diye konuştu.

Bu yıl ki yardımların tamamı TOKİ ve Akhisar bölgesindeki okul öğrencilerine yapıldı. Akhisar İlkokulu 25,  İnegöl Organize Sanayi Bölgesi Ortaokulu 25, TOKİ Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu 25, TOKİ Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi 25 öğrenci olmak üzere toplam yüz öğrenciye bot, mont, eldiven, atkı ve bere hediye olarak verildi. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2018, 10:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER