Parayı sahibine teslim etti

Parayı sahibine teslim etti

Helal sana
İnegöl Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’nde görevli Yusuf Çelik (50), bir parkta temizlik yaparken bulduğu içerisinde yaklaşık 31 bin lira değerinde para bulunan cüzdanı, sahibine ulaştırılması için İnegöl Belediyesi Çözüm Merkezi’ne teslim etti. Belediye ekipleri para dolu cüzdanın sahibini bularak parayı teslim ettiler. Parayı bulan temizlik görevlisi Yusuf Çelik, “100 bin lira borcum var ama bizim haram parayla işimiz yok” dedi.

İnegöl Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’nde temizlik işçisi olarak çalışan Yusuf Çelik, bu sabah Atatürk Anıtı arkasındaki parkta cüzdan buldu. İçerisinde yaklaşık 31 bin TL değerinde para ve bazı belgeler ile kimlik kartı bulunan cüzdanı, sahibine ulaştırılması için Çözüm Merkezi yetkililerine teslim etti. Yusuf Çelik'i, durumdan haberdar olan Belediye Başkanı Alper Taban makamına davet etti. Başkan Taban, Çelik’e teşekkür ederek, hediye verdi.

MAYAMIZDA OLAN GÜZELLİKLER
Konu ile alakalı açıklama yapan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışma arkadaşlarımızdan Yusuf Çelik, sabah görev yerinde temizlik esnasında orada bir çanta içerisinde toplam yaklaşık 31 bin TL değerinde para ve yine çek-senet gibi evrakların olduğu bir çanta buluyor. Bulduğu çantayı hemen merkezimize getirdi. Bu duyarlı yaklaşımından dolayı ben kendisine teşekkür ettim. Çünkü mutlaka o vatandaşımızdan bundan dolayı çok ciddi anlamda üzüntü içerisindedir. Az önce aldığım bilgi itibariyle de başvuru yapıldığı ifade edildi. Kişi muhtemelen belediyemize gelmek üzeredir. Tabi bunlar aslında bizim özümüzde olan, mayamızda olan güzellikler. Ben çalışma arkadaşıma teşekkür ediyorum. Yürekten kendisini kutluyorum. Ve bu güzel özelliğin ben tüm satıhta yayılmasını canı gönülden arzu ediyorum. Çünkü bizlere ait olmayan bir emaneti sahibine teslim etmek lazım. Bizlerde aslında onu yapmış olacağız. Çalışma arkadaşımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

100 BİN LİRA BORCUM VAR AMA HARAM PARA İLE İŞİMİZ YOK
Temizlik personeli Yusuf Çelik ise, “ 12 yıldır belediye de çalışıyorum. Sabah burayı temizliğe geldim. Temizlik yaparken bankın arkasında bir tane cüzdan buldum. İçerisinde bir miktar para vardı. Şefimi aradım. Şefim de müdürümü aradı. Müdürde belediye götürmemi söyledi. Belediye Başkanlığına teslim ettim. Belediye Başkanımız teşekkür etti.” Borcum var. 30 Ağustos’ta oğlumun düğününü yaptım. 100 bin lira borcum var. Bana yaramayacağı için hiç tereddüt etmeden direk üstlerime bildirdim. Ve parayı götürüp teslim ettim. Haram parayla bizim işimiz yok. Başıma yine aynı bir şey gelse, yine aynısını yaparım. İnsanlık görevimi yapar, götürüp üstlerime teslim ederim. O paraya hiç dokunmadan teslim ederim. İşimde olmasa, çalışmasam da o paraya dokunmam. Allah’a şükür işimiz var, çalışıyoruz. Sağlığımız yerinde. Bir başkasının emeğini götürüpde yemek bize nasip olmasın” dedi.


Paranın sahibini arayan İnegöl Belediyesi Çözüm Merkezi ekipleri, sahibi Murat Ormancı’ya ulaşarak belediyeye davet etti. Belediyeye gelerek cüzdanını teslim alan Murat Ormancı ise temizlik görevlisinin çalıştığı bölgenin yolunu tuttu. Yusuf Çelik ile buluşup teşekkürlerini ileten Ormancı şu ifadeleri kullandı;

BÖYLE İNSANLAR KALMADI
“Gece parkın orada oturayım dedim o esnada cüzdanı düşürmüşüm. Sabah da işe geldim cüzadımı evde unuttuğumu zannettim ama kaybetmişim. Belediyeden aradılar bilgi verdiler. Yusuf abiden Allah razı olsun. Kendisine çok teşekkür ediyorum bu zamanda böyle insan kalmadı. “

Yavuz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER