PARMAK ÇOCUĞA BÜYÜK İLGİ

Türkiye´de üç, İnegöl´de ise eşi benzeri bulunmayan parmak çocuk, görenlerin ilgi odağı oldu.

 PARMAK ÇOCUĞA BÜYÜK İLGİ

Milyonda bir görülen kemik deformasyonu hastalığına yakalanan 10 yaşındaki parmak çocuk, annesinin rahatsızlığı nedeniyle babası ile birlikte geldiği İnegöl Devlet Hastanesi Acil Servisinde sağlık çalışanlarının ve vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

10 YAŞINDA, 60 SANTİM, 5 KİLO

10 yaşında olmasına rağmen boyu 60 santim, ağırlığı ise 5 kilogram olan parmak çocuk İlker Bayrak, anne ve babasının gözbebeği. Prematüre olarak 850 gram doğan İlker, 10 yıl önce vücut gelişimini olmaması şikayetiyle babası tarafından hastaneye götürüldü. Bursa´daki hastanelere götürülmesine rağmen hastalığına teşhis koyulamayan İlker, en son Ankara Hacettepe Tıp Fakültesi Hastanesine götürülerek gerekli tetkikleri yapıldı.

MİLYONDA BİR GÖRÜLEN HASTALIK

Yapılan tetkikler sonucunda İlker´e, genellikle Amerika´da görülen ve dünyada milyonda bir doğumla birlikte görülen kemik deformasyonu hastalığı tanısı konuldu. Bugün 10 yaşında olan Elif ve Adnan Bayrak çiftinin tek çocuğu parmak çocuk, ailesinin gözbebeği.

FOTOĞRAFLARINI ÇEKTİLER

Geçtiğimiz Cumartesi günü annesinin rahatsızlığı dolayısıyla İnegöl Devlet Hastanesi Acil Servisine gelen İlker Bayrak, görenlerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Acil servis önündeki çay bahçesine babası ile birlikte oturarak bir şeyler atıştıran çocuğu görenler, şaşkınlıklarını gizleyemedi. Babasıyla konuşup sohbet eden çocuğu görenler, hatıra fotoğrafı çektirmek için adeta birbiri ile yarıştılar.

TÜRKİYE´DE 3. ÇOCUK

İlker´in prematüre olarak 850 gram dünyaya geldiğini bildiren baba Adnan Bayrak, “Doğduğunda bir problem yoktu. Sadece doktorlar ufak doğduğunu söylediler. Bursa´daki hastanelere götürdük ancak bir netice alamadık. En son Ankara Hacettepe Hastanesinde teşhis konuldu. Oğlumuza, milyonda bir görülen Kemik deformasyonu hastalığı tanısı koyuldu” dedi. “Kemik Deformasyonu Hastalığı”nın daha çok Amerika´da görülen bir hastalık olduğunu söyleyen Bayrak, “Türkiye´de benim çocuğumla beraber üç tane çocuğun olduğunu biliyoruz” diye konuştu.

İLKER´LE YAŞAMAK ÇOK GÜZEL

İlker´le yaşamanın çok güzel olduğunu ifade eden Bayrak, “İlker´le çok güzel vakit geçiriyoruz. İlkokul 3. sınıf eğitimini evimizde alıyor. Onu çok seviyoruz. Boyu 60 santim, kilosu ise 5. İlker´i İnegöl´de tanımayan yok.  İnsanlarla çok rahat diyalog kurabiliyor. İlgiden de ok memnun oluyor” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2015, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER