Pecep Sert

RECEP SERT NİŞANLANDI

Pecep Sert

Türkiye'nin 5'inci yüz nakli olan 27 yaşındaki Recep Sert, kardeşinin böbrek nakli için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne geldiği sırada tanışıp, aşık olduğu Esma Aykul ile evliliğe ilk adımı attı.

YÜZ NAKLİ YAPILDI

İnegöllü Recep Sert'in yüzü, temizlemeye çalıştığı tüfeğinin ateş alması sonucu tanınmayacak hale geldi. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından, 18 Temmuz 2013 tarihinde başarılı operasyon yapılan Sert'e, beyin ölümü gerçekleşen Polonyalı turist 43 yaşındaki Andrzej Kucza'nın yüzü ve çenesi nakledilmişti.

EVLİLİK TEKLİF ETTİ, NİŞANLANDI

Hastaneden taburcu olduktan sonra memleketi İnegöl’e yerleşen Recep Sert, kardeşinin böbrek nakli için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne geldiği sırada tanışıp aşık olduğu Esma Aykul'a evlenme teklifinde bulundu. Aykul'un teklifi kabul etmesi üzerine ikili, 1 hafta önce İnegöl'de, sadece  ailelerinin katıldığı sade törende nişanlandı.

Henüz düğün tarihini kesinleştirmediklerini söyleyen Recep Sert, en kısa zamanda dünya evine girmek istediklerini kaydetti. Yüz naklinden sonra hayatının tamamen değiştiğini ifade eden Sert, "Mutlu bir aile kurmayı arzuluyordum. Bunun için ilk adımı attım. Nişanlımla evlenip mutlu bir hayatımız olacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2014, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER