RAMAZAN DİLENCİLERİ!

RAMAZAN DİLENCİLERİ!

11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayı ile birlikte dilenci sayısında da artış gözlendi. İnsanların dini ve manevi duyguları istismar etmek isteyen çok sayıda dilenci, özellikle vakit namazları sonrasında camilerin çıkış kapılarını mesken tuttu.

Hemen her köşe başında dilencilik yapan çocuklu dilencilerin sayısında Ramazan ayı ile birlikte artış görüldü. Ramazan ayındaki manevi havadan dolayı vatandaşların da kayıtsız kalmadıkları dilenciler, Ramazan’da bekledikleri hasılatı fazlasıyla kazanıyorlar.

Genellikle Atatürk Bulvarı üzerinde, Cuma ve Teravih namazının ardından cami yakınlarında görünen dilencilerin çoğu çevre il ve ilçelerden gelerek ilçemizdeki vatandaşların manevi duygularını sömürüyor. Dilenciler, Ramazan ayında da rahat bir şekilde dilenirken, yetkililer vatandaşları özellikle istismarlara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Ramazan’da hayır yapmak isteyen vatandaşların dilencilere para vermek yerine, çevrelerinde gerçekten ihtiyaç sahibi olanları tespit ederek yapmak istedikleri yardımı o kişilere yapmasını istedi.

KÜÇÜK ÇOCUKLARI DA ALET EDİYORLAR

İnegöl'de sayısı artan dilenciler kendilerine ait olduklarını iddia ettikleri küçük yaştaki çocukları da kullanarak, vatandaşların dini ve insanlık duygularını sömürmeye çalışıyorlar.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 09:38

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER