RANTÇILIĞA VE USULSÜZLÜĞE GÖZ YUMMAYIZ

İnegöl Devlet Hastanesi eski yerine yapılacak olan Belediye Hizmet Binası ve Kent Meydanı Projesi ile ilgili yolsuzluk tartışmalarına MHP İlçe Başkanı Hayati Bedir´de dahil oldu.

RANTÇILIĞA VE USULSÜZLÜĞE GÖZ YUMMAYIZ

MHP İnegöl İlçe Başkanı Hayati Bedir, “Son günlerde bir gazetede ve sosyal medyada yer alan haberlerde şahsımın da konu edilmesine hiçbir anlam veremediğimi öncelikle belirtmek isterim. Eski Devlet Hastanesi ve SGK binasının bulunduğu alana yapılacak olan yeni İnegöl Belediye Binası ve Kent Meydanı projesinde usulsüzlük ve rant iddialarını dile getiren gazeteci, partimiz Milliyetçi Hareket Partisi´ni de sessiz kalmak ile eleştiriyor” dedi.

RANTLARA SESSİZ KALMADIK

Başkan Bedir, “Bizler hiçbir dönemde, hiçbir zamanda yapılan usulsüzlüklere, yolsuzluklara ve rantlara sessiz kalmadık. Biz malum gazetenin çalışanları tarafından birkaç hafta önce telefonla arandık. Bize malum bölgede bir usulsüz ve rant konusunun olduğunu, bununla ilgili açıklama yapıp yapmayacağımız soruldu. Bizde kendilerine ‘eğer delil ve kanıt varsa belgeleriyle bizlere getirin açıklamasını yapalım´ şeklinde yanıt verdik. Gazete çalışanı, gazetenin genel yayın yönetmeninin kısa süre içerisinde bizi arayıp delil ve belgeleri göndereceğini söyledi. Ancak aradan uzun bir süre geçmesine rağmen ne bir delil sunuldu ne bir belge getirildi nede bir daha iletişim kuruldu. Belgesiz ve delilsiz yapılan bir iddia olarak gündeme gelen, bugüne kadar yazıldığı gibi herhangi bir delil sunulmayan konuyu, partimizde alanında uzman arkadaşlarımız ile birlikte yine de araştırıyoruz. Ancak bu araştırmayı kalkıp bütün İnegöl´e biz bunu yaptık demek için değil, İnegöllü hemşerilerimizin bu konuda hakkı yeniliyor mu diye araştırıyoruz. Ya da bir gazeteci, bir iş adamı, bir siyasetçi ya da belediye başkanı kendini tatmin etsin diye değil, milletimizin hakkı yenilmesin diye araştırıyoruz. Bizler hakkında sessiz kalıyor diyerek, cesaretimizi sorgulayan kişilere ben buradan sesleniyorum, bizim muhalefet anlayışımızda her şeye hayır demek ve sadece eleştiri yapmak yoktur. Bizim muhalefet anlayışımız yanlışı görüp, uyarmak ve yanlışa çözüm yolu üretmektir. Bizim muhalefet anlayışımız, çizgimiz, milletimizin refahı ve milletimizin hakkını savunma üzerine kuruludur” dedi.

USULSÜZLÜĞE KİM OLURSA OLSUN GÖZ YUMMAYIZ

Başkan Bedir konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bizler Milliyetçi Hareket Partisi olarak İnegöl´de elbette muhalefet partisiyiz ancak bizim muhalefet anlayışımızda konuyu muhatabına iletmek diye bir kavram vardır. Biz görülen sorunları gidip muhataplarına iletiyoruz. Eğer o sorun yeniden meydana geliyorsa işte o zaman bu sorunun her şeye rağmen çözülmediğini milletimize açıklıyoruz. İnegöllü hemşerilerimiz bizleri iyi tanımaktadır. Hiçbir yolsuzluğa, hırsızlığa, rantçılığa ve usulsüzlüğe kim olursa olsun göz yummayız.  Konu ile ilgili Milliyetçi Hareket Partisi olarak bize intikal eden ve tespit ettiğimiz ileri de sorun olabilecek her konuyu, konusunda uzman arkadaşlarımız ile değerlendiriyoruz. Bizlerinde konuyu daha kolay netleştirmemiz açısında partimiz ile ilgili ithamlarda bulunanlardan delil ve belgeleri ivedilikle bekliyoruz.”

 

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2017, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner18