Resim tutkusu yüzünden evinin bir katını atölyeye dönüştürdü

Resim tutkusu yüzünden evinin bir katını atölyeye dönüştürdü

İnegöl’de  15 yıldır resim yapan mobilya firması çalışanı Yüksel Kılıçoğlu(38) resim tutkusu yüzünden 3 katlı evinin 3. Katını resim atölyesine çevirdi. Bin civarında eser yapan Kılıçoğlu, kişisel sergi açmaya hazırlanıyor. Eserleri ilgi gören Kılıçoğlu, resimlerini Belçika, Fransa ve Almanya’ya ihraç ettiğini de söyledi.

Mobilya firmasında çalıştığını belirterek, “Mesai saatinin dışında da resim yapıyorum. Resmi hobi olarak, boş zamanlarımı da resim yaparak değerlendiriyorum. Çok eserler yaptım. Eserlerim ilgi çekiyor. İnsanlar baktıkça hoşlarına gidiyorum. Bende kendimle gurur duyuyorum. Resimlerime ilgi oluyor. Arkadaşlarım ve çevremden büyük ilgi var. 15 yıldır resim yapıyorum.” Dedi.

ESERLERİ BİNİ GEÇTİ; İHRAÇ EDİYOR

15 yıllık süreçte binin üzerinde eser yaptığını aktaran Kılıçoğlu, “Yurtdışına satış ve hediye olarak gönderiyorum. Belçika, Fransa, Almanya’ya gönderdim. İnsanlar gelip alıyor. Günde bazen iki saat, bazen 3 saat bazen de tam günümü resim yapmaya ayırıyorum.” Diye konuştu.

EVİNİN BİR KATINI ATÖLYEYE DÖNÜŞTÜRDÜ

3 katlı evinin bir katını resim yapmak için atölyeye dönüştürdüğünü belirten Kılıçoğlu, “Çocuklarım da bana katılıyor. Doğa, insan, manzara resimleri yapıyorum. Resim yapmaya devam edeceğim. Burası yetmeyebilir. Yeni bir atölye şart gözüküyor.” İfadelerini kullandı.

SERGİ AÇACAK

Kılıçoğlu, Ağustos ayında kent müzesinde kişisel resim sergisini açacağını da sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER