Saçına 9 yıldır makas değmeyen Baran, karne aldı

Saçına 9 yıldır makas değmeyen Baran, karne aldı

İnegöl'de, doğduğundan bu yana makas değmeyen saçlarıyla dikkat çeken ilkokul 2'nci sınıfı öğrencisi Baran Barış (9), karne sevinci yaşadı.

Hediye ve Osman Barış, 4 erkek çocuklarından Baran'ın saçlarını doğduğundan beri hiç kestirmedi. Baran'ın boyu 1 metre 15 santimetreyi bulurken, saç uzunluğu ise 80 santimetreye ulaştı. İnegöl'ün Fatih İlkokulu'nda 2'nci sınıfta eğitim gören Baran ve arkadaşları, bugün karnelerini alarak yaz tatiline girdi. Başarısıyla ailesini gururlandıran Baran'ın karnesinde tüm derslerinin 'pekiyi' olduğu öğrenildi.

Okul çıkışında Baran'ı almaya gelen babası Osman Barış, "4 çocuğumuz var, hepsi erkek, kızımız yok. 4 erkek evladımızın 3'üncüsü Baran. Baran 9 yıl önce dünyaya geldi. 1 yaşına geldiğinde saçları çok güzel ve gürdü. Ben de çocuğumuzun saçlarını kestirmek istemedim. 2 yaşına geldi, saçlarının boyu iyice uzadı, yine kestirmeye kıyamadık. İlkokula başladı, halen saçına makas değmedi. Bazen güzel tepkiler alıyoruz, bazen de çok şaşıranlar oluyor. Saç boyu beline kadar geliyor. Baran da saçını kestirmek istemiyor. Baran, askere giderken kestireceğini söylüyor. Bir gün Baran bir tesiste lavaboya gitmek istedi. O sırada bir kadın 'Orası erkekler tuvaleti, oraya girmesin' deyince, Baran'ın erkek olduğunu söyledim, çok şaşırdı" dedi.

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER