Safvet Koleji, Uluslararası Bilgi Yarışmasında 7 Madalya Kazandı.

Özel Safvet İlköğret

Safvet Koleji, Uluslararası Bilgi Yarışmasında 7 Madalya Kazandı.
Özel Safvet İlköğret


Özel Safvet İlköğretim Okulu Safvet Koleji), Rusya Federasyonu, Ukrayna, Türkiye ve Almanya gibi sekiz ülkeden finale kalan 18 bin 345 öğrencinin katıldığı 7. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışmasında 2 altın madalyayla 2 Dünya 1.liği, 2 gümüş madalyayla 2 Dünya 2.liği ve 3 bronz madalyayla da 3 Dünya 3.lüğü kazandı. Matematik ve Türkçe de okulun öğrencileri en yüksek puana ulaştı. Özel Saföet Koleji  yine İnegöl ve Bursa’nın gururu oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünün oluru ile Rusya Ural Federal Bölgesi Öğretmen Evi ile Çek Cumhuriyeti, Türkiye, Kazakistan, Ukrayna, Macaristan gibi ülkeler tarafından, Uluslararası düzeyde bu yıl 7.si düzenlenen Bilim Temelleri Bilgi Yarışması sonuçlandı.

Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması web sayfasında açıklanan sonuçlara göre, İnegöl’de faaliyette bulunan Safvet Kolejinden, 5. sınıf Matematikte Bilal Seyda Çiftçi 1. olarak altın madalya, 7. sınıf Türkçede Mustafa Taha Cin 1. olarak altın madalya, 5. sınıf İngilizcede Sevil Dilara Korkmaz 2. olarak gümüş madalya, 8. Sınıf Biyolojide Emre Kutlu 2. olarak gümüş madalya, 8. Sınıf İngilizcede Şevval Ünlüaslan 3. olarak bronz Madalya, 5. Sınıf Türkçede İzel Şenal 3. olarak bronz madalya, 7. sınıf Türkçede Ahmet Demirtaş 3.olarak bronz madalya kazandılar.

Özel Safvet Koleji  Eğitim Koordinatörü Veli Değerli,  “İkinci defa katıldığımız bir yarışmada, ikisi altın olmak üzere toplam yedi madalya almak bizi çok sevindirdi. Bir taraftan SBS’ye hazırlanan öğrencilerimiz, sistemli ve özverili çalışma ile farklı alanlarda da güzel sonuçlar aldılar. Öğrencilerimizin düzenli ve disiplinli ders çalışmasında, öğretmenlerimizin yanı sıra ailelerinin de büyük desteği oldu” dedi. Veli Değerli,  Okuldaki proje ve olimpiyat çalışmalarının, 5.sınıftan itibaren özel olimpiyat öğretmenlerince yapılmakta olduğunu ifade etti.

MÜFREDAT AYNI, SAFVETLİ OLMAK FARKLI

Aılanan başarılı sonucu değerlendiren Özel Safvet Koleji Müdürü Bayram Yayla ise, “Milli Eğitim Bakanlığımızın oluru ile ülkemizde de düzenlenen uluslararası bu yarışmaya ikinci defa katıldık. Matematik, Fen Bilgisi (Biyoloji), İngilizce, Türkçe ve Sosyal Bilgiler (Coğrafya) alanlarında 108 öğrenci ile katıldığımız yarışmanın birinci etabında, 108 öğrencimiz de başarılı olarak finale kalmayı başarmıştı. Yüz yüze yapılan finalde de öğrencilerimiz büyük başarı gösterdiler. Matematik alanında Bilal Seyda Çifçi’nin, Türkçe alanında da  Mustafa Taha Cin’in en yüksek puan alarak birinci olmaları bizi ayrıca sevindirdi. Kısaca biz diyoruz ki, müfredat aynı, Safvetli olmak farklı” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2011, 03:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER