SAĞLIKTA YIPRANMA PAYI EN KISA ZAMANDA MECLİSTE

Sağlık-Sen Bursa Şubesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Aydın, ilgililerle her ortamda sağlıkta yıpranmayı konuştuklarını belirterek, bu hususun en kısa zamanda meclise geleceği konusunda müjdeler aldıklarını belirtti.

SAĞLIKTA YIPRANMA PAYI EN KISA ZAMANDA MECLİSTE

Sağlıkta yıpranma başta olmak üzere benzeri konularla alakalı da mücadele ettiklerini söyleyen Aydın, "Tabi sağlıkta dönüşüm olurken, sağlık çalışanların mağduriyeti de söz konusu. Sağlıkta şiddetten bahsediyoruz. Bazı yetkili ve ilgililerle yaptığımız görüşmelerde yıpranma payının en kısa zamanda Meclise geleceğini bekliyoruz. Bu konuda ümidimiz tamdır. Sağlıkta dönüşümle sağlık çalışanlarının da memnuniyetinin arttırılması, dönüştürülmesi gerekiyor. Bu anlamda özellikle yıpranma payı ile alakalı daha önce yaptığımız çalışmalarımızı sürdürüyoruz .Bu ve benzeri mücadeleleri sürdürürken çözüm odaklı bir sendika anlayışıyla hareket ediyoruz" dedi.

FAALİYETLERİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ

Tek meselelerinin bunlar olmadığını ifade eden Aydın, "Biz Sağlık-Sen ailesi olarak ülkesini, milletini seven sendikayız. Bu ülkeye hizmet edenlerin yanında olmaktan gurur duyan bir sendikayız. Bu millete karşı duranların da karşısında dik bir şekilde sözünü esirgemeyen, söyleyen bir sendikayız. Sağlık çalışanlarının hak etmiş olduğu yıpranma payının verilmesi noktasında son noktanın yakında konulacağına inanıyoruz. Sağlıkta yıpranma payının hakkaniyetli bir şekilde bütün sağlık çalışanlarını kapsayacak, içi boşaltılmış değil, dolu bir şekilde, verilmesi noktasında takibimizi de yapacağız. İnşallah başta yıpranma payı olmak üzere, adaletsiz döner sermaye sisteminin düzeltilmesi, ek ödemelerin emekliliğe yansıması ve sağlıkta şiddetin ortadan kaldırılması için faaliyetlerimizi sürdüreceğiz." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2017, 09:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER