SAHİPSİZ KALDIK

SAHİPSİZ KALDIK

Ertuğrulgazi Mahallesinde ikamet eden vatandaşlar, mahallelerine sahip çıkılmasını istiyor. Vatandaşın öncelikli isteği ise okula giden öğrencilerin de yoğunlukla kullandığı Zincirlikuyu Caddesinin asfaltlanması.

İnegöl’ün merkez mahallelerinden olan Ertuğrulgazi Mahallesi, diğer mahallelere göre hizmet alamamaktan şikayetçi. Öyle ki mahallenin eksikleri saymakla bitmiyor.

Esnaflar adına konuşan Fatih Ceylan, “ İnegöl Belediyesinden mahallemize yatırım yapmasını bekliyoruz. Yollarımız pislik ve çamur içinde. Zincirlikuyu Caddesi de aynı şekilde. İşyerlerimizin kapılarını açamıyoruz. Kışın çamur yazın toz çilesi çekiyoruz. Vatandaşlar olarak sahipsiz kaldık. Cadde üzerindeki yolun asfaltlamasını ve kaldırım yapılmasını istiyoruz. Mahallemize hizmet yok. Karşı mahalleye temizlikçi geliyor, bizim buraya gelmiyor. Esnaflar olarak İnegöl Belediyesine müracaat ettik. Bir sonuç alamadık. Sahipsiz kaldık.” diye konuştu.

Mahalle muhtarı Ercan Uysal ise mahallenin diğer mahallere nazaran hizmetten yoksun olduğunu ifade ederek, “Kozluca Bulvarına kadar giden Zincirlikuyu Caddesi üzerindeki yolun tek taraftarında asfalt yok. Bu cadde üzerindeki esnaf yasın tozdan kışın çamurdan şikayetçi. Yetkililerin buna çözüm bulması lazım. Burası ayrıca okul yolu. Her hangi bir kasiste yok. Araçlar yolda çok hızlı seyrediyor.” diye konuştu.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER