SARISÜLEYMAN´LILARDAN KAN BAĞIŞINA YOĞUN İLGİ

Türkiye Kızılay Derneği İnegöl Şubesi ile Çorum Alaca Sarısüleyman Köyü Derneği işbirliğinde Atatürk Anıtı önünde düzenlenen kan bağışı kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

SARISÜLEYMAN´LILARDAN KAN BAĞIŞINA YOĞUN İLGİ

Gün boyu devam eden kan bağışı kampanyasında 118 ünite kan toplandı.

118 ÜNİTE KAN

Düzenledikleri kan bağışı kampanyasında ilgi gösteren tüm ilçe halkına teşekkür eden Çorum Alaca Sarısüleyman Köyü Derneği Başkanı Ünsal Şahin, her yıl binlerce insanın kaza ya da hastalık sonucunda kan bulamadığı için hayatını kaybettiğini belirterek, “Buna karşılık yapılan araştırmalar, yaklaşık 80 milyon insanın yaşadığı Türkiye´de yıllık kan bağış oranının, nüfusun 1´i kadar olduğunu gösteriyor. Oysaki kan bağışı, kan bekleyen binlerce insanın hayatını kurtarmanın yanı sıra, bağış yapan kişinin sağlığını da olumlu yönde etkiliyor. Bu anlamda dernek yönetimi olarak Türkiye Kızılay Derneği İnegöl Şubesi işbirliğinde Anıt önünde 4 Mart Cumartesi günü kan bağışı kampanyası düzenledik. Hem hemşerilerimiz hem de ilçe halkımız ilgi gösterdi. Gün boyu devan eden kan bağışı kampanyasında 118 ünite kan toplandı. Tüm hemşerilerimize ve ilçe halkımıza kan bağışı kampanyasına ilgi gösterdikleri için teşekkür ediyoruz” dedi.

KAN BAĞIŞINA DAVET

27 Şubat 2017 Pazartesi gününden beri Türkiye Kızılay Derneği İnegöl Şubesi tarafından Anıt önünde devam eden kan bağışı kampanyasına ise, ilçe halkı yaklaşık 800 ünite kan bağışında bulunarak destek verdi. İlçe halkına kan bağışı kampanyalarında gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür eden Bursa Kızılay Kan Merkezi yetkilileri, 6 Mart Pazartesi günü (bugün) İnegöl Meslek Yüksekokulunda düzenleyecekleri kan bağışı kampanyasına ilçe halkını davet etti. 

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 09:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER