SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, dünya lideri Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 80. yıl dönümünde rahmetle anılıyor.

SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ

Açıklama yapan Genel Sağlık-İş Bursa Şubesi Basın Sözcüsü Erman Açıkgöz, “Varlığına minnet duyduğumuz halkımızın verdiği kurtuluş mücadelesine önderlik ederek bağımsızlığımızın ve istikbalimizin mimarı olan ilke ve inkılaplarıyla ulusumuzu medeni bir devlete kavuşturan Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ü vefatının 80. Yıl dönümün de saygı ve minnetle anıyoruz. Bizlere bıraktığı en büyük eser olan Türkiye cumhuriyetini ilelebet payidar kılmak için Genel Sağlık İş Bursa Şubesi olarak tüm gücümüzle mücadele etmekteyiz. Ölümünden 80 yıl sonra çok daha iyi anlaşılmaktadır ki dahiyane zekası, engin bilgisi ve ileri görüşü ile bugün bile yolumuzu aydınlatan bir lidere sahip olduğumuz için ne kadar gurur duysak azdır. Millet olarak şunun mutlaka bilincine varmalıyız ki ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak istiyorsak kuruluş felsefemizden ayrılmadan Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalarak ülkesini ve milletini seven sağlıklı nesiller yetiştirmek mecburiyetindeyiz. Gerçekleştirmemiz gereken her yılın 10 Kasım’ında ulu önderi sadece anmak değil tüm yıl boyunca anlamaktır. 95 yıl önce verdiği kurtuluş ve yeniden varoluş mücadelesini anlamalı, bundan dersler çıkarmalıyız” dedi.

Açıkgöz, “Şunu tüm dünya bilmelidir ki; bizler yurt diye Anadolu'yu yol diye Cumhuriyeti onur diye tam bağımsızlığı önder diye Mustafa Kemal Atatürk'ü Seçtik. Yaşamımız boyunca onun aydınlattığı bu yoldan asla dönmeyeceğiz. Genel Sağlık iş ailesi olarak Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ü bir kez daha saygı minnet ve özlemle anıyoruz. Ruhu şad olsun” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER