‘Şefkat Gülleri’ Öğrenciler İçin Kermes Düzenledi

Merkezi Malatya’nın

‘Şefkat Gülleri’ Öğrenciler İçin Kermes Düzenledi
Merkezi Malatya’nın

Merkezi Malatya’nın Darende ilçesinde bulunan ve mübarek gecelerde Somuncu Baba Sebil Ekmeği dağıtmasıyla bilinen Es Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı İnegöl Sorumluluğu tarafından, başta ihtiyaç sahibi başarılı öğrenciler olmak üzere yoksul, kimsesiz, dul ve yetimlere yardım toplanabilmesi amacıyla düzenlenen ‘Şefkat Gülleri’ kermesi dün saat 11.30’de Belediye Kültür Sarayı Sergi Salonunda izlenime açıldı.

Kermesin açılışına Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi İsmail Tarık Şimşek, AK Parti Belediye Meclis Üyesi Aslan Taşhan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Tülay Amuk, SP İlçe Başkanı Bahri Urgun, Teşkilat Başkanı Necmettin Çamlıdere, Müftü Vekili İsmail Yıldırım, Es Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı Bursa Sorumluları Hulusi Erkoç ve Zekayi Yapıcı, İnegöl Sorumlusu Recep İhtiyar, Şefkat Gülleri Bursa Sorumlusu Ümit Yapıcı, İnegöl Sorumlusu Ayşe İhtiyar ile İnegöllü vakıf üyeleri ile davetliler katıldılar.

Kermesin açılışında konuşan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Es Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı’nın çalışmalarını yakından takip ettiğini ve vakfın önemli çalışmalara imza attığını belirtti. Sivil toplum kuruluşları bakımından İnegöl’ün zengin bir yer olduğunu ifade eden Başkan Aktaş, Es Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı’nın açmış olduğu ‘Şefkat Gülleri’ kermesinin ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım gayesi taşıyor olmasının önemli olduğunu vurguladı. Ekonomik şartlar ne kadar iyi olursa olsun, eğitimin toplum için vazgeçilmez bir unsur olduğunun altını çizen Aktaş, Türkiye’nin gelişiminin, iyi eğitilmiş neslin elinden olacağını kaydetti.

Müftü Vekili İsmail Yıldırım, dualarının ardından Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile birlikte kermesin açılış kurdelesini kesti. Açılışın gerçekleşmesiyle giyim, kitap, mobilya ve aksesuar ürünlerinin ihtiyaç sahibi öğrencilere burs sağlanabilmesi doğrultusunda satışa sunulduğu kermes, katılımcılar tarafından gezildi. Kermesi gezenlere vakfın aylık olarak yayınladığı Es Seyyid Osman Hulusi Efendi Dergisi ve Somuncu Baba Sebil Ekmeği dağıtıldı.

Türkiye çapında 77 il ve ilçe merkezinde başta ihtiyaç sahibi başarılı öğrenciler olmak üzere başlatılan ‘Şefkat Gülleri’ kermeslerinden birini de İnegöl’de açmış olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Es Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı İnegöl sorumlusu Recep İhtiyar, kermesin bir hafta süreyle açık olacağını bildirerek tüm İnegöl  halkını açmış oldukları kermese çağırdı.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2009, 05:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER