Şehidimizin ismi orada yaşatılacak

..,.,

Şehidimizin ismi orada yaşatılacak
Hakkari Şemdinli´de operasyonlarını sürdüren güvenlik güçleriyle PKK´lı teröristler arasında çıkan çatışma da şehit olan İnegöllü Uzman Çavuş´un ismi yeni yapılacak olan mesudiye alt geçidine verilecek.
Bir kullanıcının Sosyal medya hesabında Mesudiye köprüsünün isminin Şehit Yavuz Mete olsun şeklindeki talebine,  AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin´den cevap gecikmedi.
Uzun yıllardan bu yana kullanılan ve oldukça eskiyen Mesudiye mahallesi köprüsü AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin´in girişimleri ile yenilenmesine karar verilmişti. 
Geçtiğimiz gün teröristlerle yaşanılan çatışmada ağırl yaralanarak tedavi gördüğü hastanede şehit olan Uzman Çavuş Yavuz Mete´yi dün binler son yolculuğuna uğurlamıştı. Şehidimizin uğurlanmasının ardından bir kullanıcı sosyal medya hesanından Şehidin ailesinin de ikamet ettiği mahalle olan Mesudiye mahallesini Orhaniye mahallesine bağlayan Mesudiye köprüsünün isminin değiştirilerek Şehit Yavuz Mete ismi verilmesini istedi.
Sosyal paylaşımı fark ederek cevap veren AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, "Mesudiye altgeçidini yenileyip, genişleterek daha kullanışlı hale getireceğiz. İnşallah adını da Şehit Yavuz Mete koyarız arkadaşlar. Düşünenlere teşekkür ederim" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2016, 13:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER