ŞER ODAKLARINA GEREKEN CEVABI VERME GÜNÜDÜR

Suriye´nin Halep kentine bağlı Celabrus bölgesine düzenlenen askeri harekâta ilişkin açıklamalarda bulunan MHP İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Sipahi, operasyonu desteklerini söyledi.

ŞER ODAKLARINA GEREKEN CEVABI VERME GÜNÜDÜR

Başkan Mustafa Sipahi, “Bu sabah 04.00´da Suriye´nin kuzey bölgesine ülkemizi tehdit eden terör gruplarına karşı operasyon başlatılmıştır. Türkiye Cumhuriyetinin bütünlüğüne kasteden IŞİD ve PYD terör örgütlerine karşı yapılan askeri operasyonu, bu zamana kadar yapılmış olan Ortadoğu ve Suriye politikalarına yaptığımız eleştirileri saklı tutmak kaydıyla destekliyoruz. Liderimiz sayın Devlet Bahçeli 2016 Şubat ayında hükümete binaen yaptığı açıklamada, "Gerekirse Suriye´nin kuzeyine yıldırım gibi saplanın" demiş ve askeri harekatın olması gerektiğinin altını çizmiştir. Zira uzun süredir vatandaşlarımızın canına kasteden, kanını döken ve topraklarımıza saldıranların Suriye´nin kuzeyinde olduğu aşikardır” dedi.

“Burada konuşlanan terör örgütlerinin tehditkar açıklamaları bizleri korkutmayacaktır” diyen Sipahi, “Türk Silahlı Kuvvetleri, Türkmen Birliklerle buluşmuş, kardeşin kardeşine olan hasreti sona ermiştir. Türkiye Cumhuriyeti´nin Suriye harekatı angajman kuralları çerçevesindedir. Crablus harekatıyla birlikte bu operasyona karşı olan Türkiye düşmanlarını ülkemizde bazı uyuyan hücreleri harekete geçirebilir. Her türlü saldırı ve provakasyona karşı Türk milleti dikkatli ve sağduyulu olmalıdır. Bugün sırtını IŞİD YPG, PKK ve PYD terör örgütlerine dayayan şer odaklarına gereken cevabı verme günüdür. Bugün birlik olma, beraberliği artırma ve safları sıklaştırma günüdür. Bugün Müslüman Türk milletinin canına kastedenlere hesap sorma günüdür. Şunu da ayrıca belirtmek istiyoruz ki, darbeci cuntaların zayıflatma çalışmalarına rağmen Türk silahlı Kuvvetleri sınır ötesi operasyon yapma kuvvetini tüm dünyaya göstermiş, Türk ordusunun zayıflatılamayacağını dosta düşmana ilan etmiştir. Yüce Allah Türk askerinin yar ve yardımcısı olsun” dedi. YAVUZ YILMAZ

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2016, 10:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER