SGK PRİM ÖDEMELERİ 6 MART´A KADAR DEVAM EDECEK

AK Parti İnegöl Belediye Meclis üyesi ve Bursa Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Berat Ertopuz, Şubat ayı nedeniyle SGK Prim ödemelerinde vatandaşların sıkıntı yaşadığını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu´na bildirdi.

SGK PRİM ÖDEMELERİ 6 MART´A KADAR DEVAM EDECEK

Konu ile ilgili çalışma içerisine giren Bakan Müezzinoğlu´nun talimatı ile SGK Primi ödemelerinin 6 Mart tarihine kadar devam edeceği öğrenildi.

Berat Ertopuz, 28 Şubat tarihine kadar ödenmesi gereken SGK primlerinin vatandaş nezdinde sıkıntıya yol açtığını öğrenmesinin ardından, Mer-Pa pazaryerinin açılışı nedeniyle İnegöl´e gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu´na konuyu iletti. Ertopuz, vatandaşların bu konuda sıkıntılı olduğu ve prim ödemelerinin son gününün ileri bir tarihe ertelenmesi konusunu iletmesinin ardından, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu konuyu Ankara´daki kurmayları ile görüştü.

Ankara´daki ilgili birimlerle görüşen Mehmet Müezzinoğlu, SGK Prim ödemelerinin son tarihi olan 28 Şubat´ın vatandaşları sıkıntıya soktuğunu belirtti. Yapılan görüşmeler sonucunda SGK primi ödemelerinin son ödeme tarihi 6 Mart´a uzatıldı.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2017, 08:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER