SİLAHLI SALDIRI DAVASINDA TAHLİYE

İnegöl´e bağlı Akhisar mahallesinde Berber dükkanına gerçekleştirilen ve 2 kişinin yaralandığı, ardından toplumsal gerginliğe neden olan silahlı saldırı olayı sanıklarından biri tahliye oldu. İnegöl Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmalarına başlanan sanıklardan biri ise suçunu itiraf etti.

SİLAHLI SALDIRI DAVASINDA TAHLİYE

10 Aralık 2016 tarihinde meydana gelen olayda, kişi veya kişiler otomobille geldikleri Akhisar mahallesindeki Lütfü H.´ye ait berber dükkanına silahla ateş açtılar. Saldırıda berber Lütfü H. ile berber dükkanının önünde bulunan 43 yaşındaki Vahid R. vücutlarına isabet eden saçmalarla yaralanarak hastaneye kaldırıldılar. Olayın ardından Akhisar mahallesindeki dükkanın önünde toplanan vatandaşlar tepkilerini dile getirirken, saldırı toplumsal olaya dönüştü. Çevik Kuvvet ekibinin müdahale ettiği olaya karışan 3 kişi yakalanarak cezaevine gönderildi.

TÜFEKLE DÜKKANA DOĞRU ATEŞ ETTİM

Tutuklu sanık Halil K. ilk savunmasında, “Olaydan bir hafta önce ağabeyim Murat, Akhisar mahallesinde darp edildi. Ağabeyimin sakat kalma durumunu öğrendiğim, çok üzüldüm. İnegöl´e geldiğimde ağabeyimin evinin yakılacağını duydum. Bende olayı araştırmak için araçla tek başıma Akhisar mahallesine gittim. Olayın yaşandığı berber dükkanının önüne geldim. O sırada Berber dükkanının önünde bulunan iki kişi bana güldüler. Bende aracımdaki pompalı tüfekle dükkana doğru ateş ettim. Şahısları korkutmak amacıyla ateş ettim. Aracı ağabeyimin çocuğuna teslim ettim. Daha sonra otobüsle Bursa´ya gittim. Pişmanım, keşke bunların hiçbiri olmasaydı. Beraatimi istiyorum” demişti.

Diğer tutuklu sanık Serkan K. ise, “Akhisar girişinde önümüzü 20 kişi kesti, konuşmaya fırsat vermeden bizi dövdüler. Daha sonra amcamlar olay yerine gitmiş, amcamın darp edildiğini duydum. Ben kimseye ateş etmedim. Beraatimi istiyorum” dedi. Diğer tutuklu sanık Kamil M.´de savunmasında, “Olay günü Bursa´daydım. Olay yerine gitmedim. Suçlamaları kabul etmiyorum” demişti.

ARKADAN ATEŞ EDİLDİ

Silahlı saldırı da yaralanan Lütfü H. ilk savunmasında, “Olay sırasında sırtım dönük tıraş yapıyordum. Kafamı dışarıya çevirmem ile yere düşmem bir oldu. İkinci ateşte vurularak yere düştüm. Bize ateş edeni net olarak görmedim. Şikayetçiyim, cezalandırılmalarını istiyorum” demişti.

Olay sırasında yaralanan Vaid R.´de savunmasında, “Olay sırasında berber dükkanının önünde duruyordum. Arkadan ateş edildi. İlk ateşte ben yaralanıp, yere düştüm. Ayağa kalkarken kırmızı aracın içinden ateş edildiğini fark ettim. 4 el ateş edildi. Sanıklardan şikayetçiyim, cezalandırılmalarını istiyorum” diye ifade vermişti.

Üçüncü kez Hakim karşısına çıkarılan sanıkların yanı sıra mahkeme heyeti olaya tanık olanları da dinledi. Tanıkların beyanına göre silahlı saldırıya karışmadığı gerekçesiyle Serkan K.´nın tahliyesine, Halil K.´nın tutukluluk halinin devamına karar verildi. Mahkeme 1 Şubat 2018 tarihine ertelendi. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2017, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER