SPOR LİSESİNE GİREBİLMEK İÇİN TER DÖKTÜLER

Akhisar TOKİ bölgesinde eğitim veren Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampusu bünyesinde açılan İnegöl Spor Lisesine

SPOR LİSESİNE GİREBİLMEK İÇİN TER DÖKTÜLER

başvuran 95 öğrenci, kayıt olabilmek için yetenek sınavında ter döktü.

Dün Kapalı Spor Salonunda başlayan yetenek sınavına ön kayıt yaptıran 20´si kız, 75´i erkek olmak üzere 95 öğrenci katıldı. 4 gün sürecek olan yetenek sınavı sonucunda 50 puan ve üzeri alan öğrenciler İnegöl Spor Lisesine kesin kayıt yaptırma hakkı kazanacak.

İnegöl Spor Lisesi 2015-2016 eğitim öğretim yılı ön kayıtlarının 15-24 Haziran tarihleri arasında yapıldığını belirten Müdür Orhan Atan, “Daha sonra TEOG sınavları açıklanmadığı için ön kayıtlarımız 28 Haziran Pazar akşamı mesai bitimine kadar uzatıldı. Ön kayıtlar sırasında yine TEOG´lar açıklanmadığı için müracaatlar sınırlı oldu. 20 kız, 75 erkek olmak üzere 95 öğrenci müracaat etti ve bu 95 öğrenciyi bugün yetenek sınavına aldık. Kapalı Spor Salonunda başladığımız yetenek sınavları 4 gün sürecek. 3 Temmuz Cuma günü değerlendirmesini yapacağız. Sonrasında kesin kayıt asil ve yedek listemizi ilan edeceğiz. TEOG sınavının yüzde 30´u, yetenek sınavının yüzde 70´ini alarak ikisini toplayacağız. Baraj 50 puan. 50 puanı geçen öğrencileri sıralayacağız ve 90 olan kontenjanımızı dolduracağız” dedi.

BOŞ KALAN KONTENJANLARI İÇİN TEKRAR SINAV YAPILACAK

Müdür Orhan Atan, “Görünen o ki, çan eğrisi nedeniyle yüzde 10´u doğrudan eleneceği için 90 kişilik öğrenci kontenjanımızı tamamlayamayacağız. Bunun için TEOG açıklandıktan sonra ikinci bir hak verilecek. 10 Temmuz´da ön kayıtlarımızı açacağız. 14 Temmuz´da ikinci yetenek sınavımızı da yaparak öğrenci alacağız” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2015, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER