TABAN’DAN AHIRLARLA İLGİLİ AÇIKLAMA

TABAN’DAN AHIRLARLA İLGİLİ AÇIKLAMA

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, eski belde ve merkez mahallelerde hayvan beslemenin yasaklanmasıyla ilgili açıklamalarda bulunarak, "Artık yaşamın bir şehir yaşantısına döndüğü mahallelerde, özellikle de merkez 21 mahallemizde hayvan beslenmesi yasaklandı" dedi.

İnegöl Belediyesinin Meclis kararıyla eski belde ve merkez mahallelerde bulunan ahır, ahıl, kümeslerin çevre rahatsızlığı vermesi nedeniyle yıkımına karar verildi. Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Kocaağa imzalı resmi belgeler mahalle muhtarlıklarına iletilirken yapıların kaldırılması için 6 ay mühlet tanındı.

ETRAFA RAHATSIZLIK OLUŞTURDUĞUNU ÖN GÖRÜYORUZ

Konu ile alakalı açıklamalarda bulunan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, "2014  yılından bugüne şehrimizde büyükşehir kanunu uygulanıyor. Tabi bölgemizde beldelerimiz mahalle statüsüne kavuştu. Bizler, özellikle köylerdeki hayvancılığın devam etmesi adına tüm toleransımızı göstermeye devam ediyoruz. Artık yaşamın bir şehir yaşantısına döndüğü mahallelerde, özellikle de merkez 21 mahallemizde hayvan beslenmesi yasaklandı. Tabi sürekli olarak dönüşümün sağlanabilmesi için bazı müsaadeler gösterildi. Bizler, yapılaşmanın fazla olduğu alanlarda hayvan beslemenin etrafa rahatsızlık oluştuğunu ön görüyoruz. Bununla alakalı da süreci bu hale getirdik" şeklinde konuştu.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER